Останнім часом декілька разів чула про такий напрямок в медицині, як остеопатія. Читала навіть, що відомого всім костоправа Касьяна із Кобиляк називали саме остеопатом. Хто ж це такі: справжні лікарі чи просто “знахарі” та що вони лікують?
Галина КОВАЛЬ,
м. Луцьк
Інтернет, певна річ, подає багато відомостей про цю спеціальність. Однак за роз’ясненнями ми все ж звернулися до реального медика. Практикуючий дитячий лікар і паралельно слухач кафедри реабілітації та курортології Київської медичної академії післядипломної освіти сумісно із Швейцарським інститутом тілесних терапій Ігор Сомов розповів, що остеопатія, як напрямок у медицині, в Україні ще тільки зароджується. На відміну від таких розвинутих країн, як Франція, Англія, США, Швейцарія, де є вже цілі медичні інститути по вивченню цієї дисципліни.
Започаткував її ще 150 років тому американець Ендрю Тейлор Стілл, який зрозумів, що м’яким впливом рук лікаря на кістки, зв’язки і внутрішні органи людини можна отримати більш цілісний лікувальний ефект, аніж його дає традиційна медицина. Лікар-остеопат, так би мовити, допомагає організму самому проявити свої власні ресурси здоров’я і побороти хворобу. Масажі, мануальна терапія – це лише частина остеопатії. Остеопатами можуть бути лише професійні медики, які закінчили інститут і спеціалізувалися з неврології, ортопедії, реабілітології. Тобто ідеально знають анатомію людського тіла і навіть за допомогою одних тільки рук можуть вловити непомітні аномалії розташування кісток і зв’язок, внутрішніх органів, напружених м’язів. Зрозуміло, що найбільше остеопат займається патологією хребта (остеохондроз, радикуліти, міжреберні невралгії, наслідки різноманітних травм, сколіози, плоскостопість) і суглобів. Але здатна остеопатія допомогти і при багатьох інших патологіях: головних болях, наслідках травм голови, в тому числі пологових, гайморитах, отитах, косоокості, короткозорості, логопедичних порушеннях тощо. У Франції, до речі, вагітних жінок і новонароджених немовлят, окрім акушера-гінеколога та педіатра, обстежує саме лікар-остеопат. Майбутній мамі тим самим забезпечуються більш легкі і природні пологи, а малюку – сприятливіші умови для народження, зменшується ризик пологової травми.
Наголосив Ігор Сомов і на тому, що остеопатія передбачає абсолютно безболісне лікування, але вона має свої показання і протипоказання. А також не заперечує традиційну медицину.
Мирослава КОСЬМІНА,
м. Луцьк
Comments: |
Pingback: Газета “Вісник” – Що лікують остеопати? | osteopatia.com.ua