Я працюю завідуючою ФАПом у селі. А до цього 18 років пропрацювала медсестрою на оздоровчому пункті Старовижівського льонозаводу (державне підприємство). Декілька років тому мені було відмовлено в страховій пенсії тому, що стаж роботи на оздоровчому пункті не зарахували через відсутність акредитації закладу. Загальний стаж медичного працівника у мене 35 років.
Галина СЕРДЮК,
Старовижівський район
Волинської області
Як повідомило головне управління пенсійного фонду у Волинській області, статтею 55 Закону України “Про пен-сійне забезпечення” передбачено, що право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники охорони здоров’я, за наявності спеціального стажу роботи не менше ніж 25 років за переліком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України. Згідно з нормами документа, робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених названим переліком, дає право на пенсію за вислугу років незалежно від відомчої належності та форми власності цих закладів.
Пункти охорони здоров’я (здоровпункти), які функціонують на підприємствах та пройшли державну акредитацію як заклади охорони здоров’я, належать до закладів охорони здоров’я, робота в яких на посадах лікарів та середнього медичного персоналу дає право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством. Оскільки здоровпункт льонозаводу, на якому працювала пані Галина, не акредитовано як заклад охорони здоров’я, то період роботи з 28.06.1979 року по 21.01.1997 року до спеціального стажу не може бути зараховано.
Comments: |