Напишіть, будь ласка, кого звільняють від служби в армії? У мене така ситуація: я інвалід другої групи, онкохвора. З чоловіком розлучена, батьків не маю. Син у мене один, і мені потрібна його допомога. То чи заберуть сина в армію?
Бучацький район,
Тернопільська область
Як пояснив нам офіцер відділу обліково-призовної роботи Волинського обласного військового комісаріату Василь Матюк, у вашій ситуації усе залежать від того, коли саме ви стали інвалідом. Якщо захворіли під час шлюбу з чоловіком, то по закону він зобов’язаний вас утримувати. А отже, син вже не виступатиме єдиним годувальником у сім’ї. Якщо ви захворіли після розлучення, вашу дитину однозначно омине участь марширування на плацу.
Більш детально про відстрочку та звільнення від призову на строкову службу хлопців можна дізнатися у Законі України “Про військовий обов’язок та військову службу”. Не призвуть до армії тих парубків, які до 25 років страждатимуть на дуже серйозні захворювання: туберкульоз, серцево-судинні, СНІД, рак, цукровий діабет, шизофренію, бронхіальну астму тощо. Не візьмуть алкоголіків, наркоманів та людей, схильних до суїциду. Відстрочку до одужання отримають ті, у кого є переломи кінцівок, гонорея та немає достатньої кількості зубів. Молодий батько три роки ходитиме повз військкомат без страху. Якщо ж з’явиться двоє і більше малюків, дитина-інвалід, яка виховуватиметься без мами, – про армію можна забути. Не виконуватимуть обов’язок перед Батьківщиною й ті, у кого непрацездатні батьки, рідний брат (сестра) інвалід першої або другої групи, дружина-інвалід, або інвалідами є ті, кого хлопцю, як єдиному годувальнику у сім’ї, доводиться утримувати. Проте у законі дуже багато умов і уточнень, а тому лише призовна комісія може винести рішення про придатність або непридатність призовника до строкової служби.
Підготувала
Мирослава КОСЬМІНА
Comments: |