Я пенсіонерка, проживаю сама у житловому будинку. Мені вже важко самій вести господарство. Одна сім’я пропонує доглянути мене до смерті, за що хочуть отримати мій будинок. Підкажіть, будь ласка, чи може ця сім’я комусь продати будинок та виселити мене. І взагалі, чи зможу я повернути його, якщо ті, хто зобов’язується мене доглядати, перестануть це робити?
Тетяна,
Луцький район, Волинська область
Відповідно до статті 754 Цивільного кодексу України, набувач не має права до смерті відчужувача продавати, дарувати, міняти майно, передане за договором довічного утримання (догляду), укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину. На майно, передане набувачу за договором довічного утримання (догляду), не може бути звернене стягнення протягом життя відчужувача.
Крім того, згідно зі статтею 756 Цивільного кодексу України, у разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором відчужувач набуває права власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. У цьому випадку витрати набувача на утримання та (або) догляд відчужувача не підлягають поверненню.
Таким чином сім’я (набувач), якій Ви (відчужувач) передасте у власність свій будинок, не має права продати його, а у випадку невиконання нею своїх обов’язків за договором довічного утримання чи догляду (зверніть увагу, що такий договір укладається у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації) Ви в судовому порядку зможете розірвати цей договір та повернути собі будинок.
Comments: |