Після розлучення з чоловіком, ще у 2003 році подала на аліменти. Досі він не заплатив жодної копійки. Судові виконавці розводять руками: він офіційно ніде не працює і навіть не має прописки. Що ж мені робити? (Леся, с. Прилуцьке, Ківерцівський район, Волинська область)
Дати пораду цій жінці ми попросили начальника відділу соціальних допомог та житлових субсидій головного управління праці та соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Людмилу Сірбіненко. Вона повідомила, що існує постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року “Про тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відоме”. Насамперед потрібно звернутися у виконавчу службу і взяти там довідку, яка б засвідчувала, що ваш колишній чоловік ухиляється від сплати аліментів. Також підготувати копії свідоцтва про народження дитини та рішення суду про стягнення аліментів, довідку про склад сім’ї (у вашому випадку її може видати сільська рада). З цими документами прийти в органи праці та со-ціального захисту за місцем проживання. Розмір допомоги складає 30 відсотків від прожиткового мінімуму на дитину, встановленого державою. Тобто отримуватимете 138,9 гривні – якщо вашій дитині немає шести років, або 178,5 гривні – якщо їй від шести до вісімнадцяти років.
Тимчасова допомога призначається кожних півроку. Якщо ж виконавча служба відстежить, що ваш колишній чоловік знайшов можливість утримувати дитину, допомога припиняється. А всі перераховані державою кошти потім будуть стягуватися з чоловіка у судовому порядку органами праці та соціального захисту.
Мирослава КОСЬМІНА
Comments: |