Микола Осадчук з міста Городенка, що на Івано-Франківщині, людина незвичайна, а з глибоким розумом та вмілими руками. Його знають як цікавого співрозмовника та винахідника. Кілька років тому Микола Іванович винайшов і запатентував ліжко, яке полегшить обслуговування лежачого хворого. Чимало людей, які мають рідних та близьких, котрі не можуть самостійно рухатися, могли б скористатися ним. Для його виготовлення використовуються елементарні деталі: звичайне ліжко, велосипедні зірочки та ланцюги, коліщата зубчатої передачі обертового руху, трансформатор на 220 вольтів, електровимикачі та деякі інші матеріали. Хоч конструкція і проста, але користь величезна. Лежачи в цьому ліжку, хворий з допомогою електропульта може перенести себе в сидяче положення, або, перемістивши інший тумблер пальцями руки, перевернути з одного боку на другий, і тим самим виключити можливість появи пролежнів. При цьому неповносправна людина не може випадково травмуватися, бо зупинку рухомих вузлів автоматично здійснюють чотири кінцеві електровимикачі. Завдяки максимальній простоті та компактності ліжко можна використовувати як звичайне, просто знявши спеціальні деталі.
– Також я врахував те, що хворого важко мити, тому придумав приставний опорний щиток у вигляді сітки, крізь яку вода стікатиме у миску, поставлену на підлозі. Хворого на плечах не потрібно буде нести у ванну, – розповідає Микола Іванович.
– Звідки виникла така ідея? – цікавлюсь.
– Ми старіємо, і кожного чекають хвороби, тож я задумався, як полегшити рідним догляд. Якби держава зацікавилась цією роботою, знайшлися інвестори, то мій винахід допоміг би багатьом. Обласні чиновники розводять руками – грошей нема. Я просив мінімальну суму, щоб виготовити й удосконалити зразок та показати його на столичній виставці, а раптом пощастить знайти небайдужих спонсорів і вдасться запустити мій винахід у виробництво, – мріє пенсіонер.
Та поки в місцевому бюджеті немає коштів, щоб посприяти Миколі Осадчуку. А чоловік журиться, що коли про його ліжко дізнаються іноземці, то неодмінно скористаються такою простою конструкцією. “І тоді нам доведеться купувати його за кордоном за шалені гроші, хоча першим автором був українець”.
Руслана ТАТАРИН,
Івано-Франківська область
Comments: |