Іван Онищук з Луцька: “Нагадайте перших три пункти з передвиборної програми, з якою ваша політична сила йшла на минулі вибори до обласної ради. Як ви їх виконали?”
– Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, коли йшло на вибори до місцевих рад, мало чітку програму. У ній перший пункт був – духовне життя. Другий – справедлива влада. Третій – справедлива солідарна соціально-економічна політика. Я вважаю, нам вдалося дуже багато зреалізувати у цих напрямках. Зокрема, за ці роки відкрито в області близько десятка шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів. За сприяння нашої політичної сили відкрилося і чимало храмів різних конфесій – надавали допомогу будівельними матеріалами, коштами.
“Назвіть, будь ласка, точну суму матеріальної допомоги, яку Ви особисто отримали у 2009-му, і, можливо, вже встигли й у цьому році”, – запитує цей же читач.
– У мене, як посадової особи найвищого представницького органу, велика заробітна плата. У минулому році я отримав понад 10000 гривень матеріальної допомоги. Традиційно, у цьому році, мабуть, її теж будуть видавати, але десь під кінець каденції. Направлю ці кошти на благочинність – на храми.
Ольга Ковальчук, Ковельський район: “Як у Вас складаються стосунки з губернатором Клімчуком? Якби Президент Янукович Вам запропонував посаду голови обласної адміністрації, як би Ви зреагували на цю пропозицію?”
– Відразу ж після призначення на посаду голови обласної адміністрації Бориса Петровича Клімчука у нас відбулася зустріч. Я запропонував будувати наші відносини на щирих, доброзичливих стосунках, бо має бути солідарна відповідальність за стан справ у Волинській області. На початках працювали чітко і злагоджено. Зараз, перед виборами, не скажу, що стосунки стали агресивні, але, на моє особисте бачення, вони охололи. І мені це зрозуміло. Тільки одне деякою мірою дивно. Борис Петрович декларує, що скромні досягнення, які є у нашій області, – то лише його заслуга. От, наприклад, нещодавно ми були на святкуванні 600-ліття селища Шацьк. І було дивно чути від голови обласної адміністрації такі слова: “Я зроблю у Шацьку амбулаторію. Я добудую лікарню. Я вже сьогодні планую розширити дорогу до Шацька. Я планую завершити школу у селі Ростань…” Чому? Бо програму соціально-економічного розвитку затверджує обласна рада. І сесія обласної ради є найвищим органом в області. А Борис Петрович уповноважений функціями виконавчої влади. І школа в Ростані, і поліклініка в Шацьку вже програмувалися і під них виділялися гроші, до речі, якраз нашою депутатською каденцією.
Щодо запитання про призначення мене на посаду очільника області, безперечно, я б сказав “ні”. Адже не розділяю стилів і методів керівництва нинішнього Президента.
Петро Мартинюк, м. Нововолинськ: “Останнім часом відчувається, що йде згортання самоврядних організацій (маю на увазі те, що діється у столиці з посадами міського голови, голів районних рад). Чи не думаєте, що так скоро дадуть копняка і головам обласних рад?”
– Я впевнений, що посади голів обласних, районних рад будуть збережені. І з осудом ставлюся до таких дій нинішньої влади. Це явний цинізм, виявлення всесильності, наступ на демократичні засади у нашій державі. Те, що робиться у Києві, – репетиція: Партія Регіонів демонструє, як буде на місцях, де програє на цих виборах, насаджувати свою політику.
Пан Петро також цікавиться: “Ви висунули свою кандидатуру на посаду міського голови Луцька. Чи не шкода втрачати посаду, яку нині обіймаєте?”
– Я вже не раз у засобах масової інформації пояснював, що є людиною команди. Сталося так, що на посаду міського голови Луцька ми готували людину, яка в силу певних сімейних обставин поїхала з території Волинської області. На засіданні бюро було запропоновано до восьми кандидатур. Вибір впав на мене. Я погодився з двох причин. Перша – політична. Наше завдання – об’єднати демократичні сили, зробити ставку на одного кандидата і не допустити, щоб мером став депутат від нинішньої влади. Інакше він буде застосовувати адмінресурс на наступних виборах до Верховної Ради 2012 року. Друга – економічна. На жаль, нинішня міська влада не виконала тих завдань, що ставила наша політична сила. Чи шкодую я через можливість втрати займаної посади, бо ж претендую на посаду нібито нижчу? Відповім так: я дослухаюся до думки друзів, своєї команди.
Оксана Процик, м. Луцьк: “А хто ж в разі Вашої перемоги у Луцьку буде в обласній раді боротися за булаву?”
– Булава – то, мабуть, надто голосно сказано. Посаду голови обласної ради може достойно обіймати кожен депутат обласної ради від нашої політичної сили.
Іванна, Локачинський район: «Яка ситуація з газифікацією сіл на Волині? Чи не буде згорнута ця програма, яку активно підтримувала саме ваша політична сила?”.
– Уряд Юлії Тимошенко питання газифікації тримав на особливому контролі. За 2009 рік Волинь отримала на це близько 18 мільйонів гривень. За 4,5 року роботи на цій посаді я запалював блакитний вогник у майже восьмидесяти населених пунктах. Сподіваюся, програма й надалі буде підтримуватися. Хотів би, щоб люди не розчаровувалися.
Петро, м. Ківерці: “Я мешкаю біля Ківерцівської райлікарні. Колись давно планувалося, що автобус №103 підвозитиме до неї пасажирів. Біля п’ятиповерхівок навіть зупинку облаштували. Але транспорт сюди не заходить”.
– Вирішити цю проблему нескладно. Керівництво району повинне оголосити тендер на цей маршрут – щоб 103-й автобус йшов біля районної лікарні. Мені особисто доведеться звернутися з рекомендаційним листом до міського та районного керівництва, аби це врахували.
Лідія Мельничук, Локачинський район: “Ми, мешканці села Тумин Локачинського району, цікавимося, чому не ходить в наше село маршрутка? До траси – 8 кілометрів. Як до лікарні добиратися? Не кожен же має власний автомобіль”.
– Ви знаєте, не вісім, а всі десять кілометрів. У селі 140 дворів – близько 340 мешканців. На превеликий жаль, дорога до Тумина щебенева, вона створює дискомфорт перевізнику. Оголошено додатковий тендер по цьому маршруту, який має відбутися 26 жовтня. Він складний, економічно невигідний, бо до села їде кілька людей, а для власників це збиток. Влада на місцях повинна моделювати схему. У нас в області достатньо перевізників, які погоджуються на економічно невигідні маршрути, якщо їх дають “у навантаження” до рентабельних.
Світлана Оксенюк, с. Прилуцьке Ківерцівського району: “Давно вже точаться розмови, що наше село можуть забрати під місто. Яка реальна ситуація?
“У який бік буде рости “волинська столиця?” – цікавиться і лучанин Сергій.
– Сьогодні в обласному центрі складна ситуація з виділенням земельних ділянок під будь-які цілі. Місто задихається від нестачі землі. Прикро, що Богдан Шиба не зумів налагодити з головами сільських рад контактів щодо узгодження меж населених пунктів. У мене, як голови обласної ради, на сьогоднішній день є чітка домовленість із сільськими головами, на яких правах Луцьк має розширюватися.
Влад Шостак, м. Луцьк: “Ви плануєте зайняти крісло мера. Кого із претендентів Ви вважаєте своїм найсерйознішим суперником? Як оцінюєте свої шанси?”
– Щиро визнаю: всі претенденти непогані. Якщо говорити про себе, вважаю, що я є достатньо підготовленим господарем для керівництва великим містом, бо свого часу працював у крупнотоварному багатогалузевому підприємстві, де було рослинництво, тваринництво, механізація, будівництво житлових і виробничих приміщень, клубів, “фапів”, магазинів, був свій побуткомбінат, крупна звіроферма – ми шили шапки, виробляли поліетиленову плівку, вирощували рибу… Я пройшов солідну школу виробництва. А чимало моїх опонентів, крім паркетних кабінетів, фактично нічого не бачили.
Група батьків, м. Ківерці: “Анатолію Петровичу, до Вас звертаються батьки учнів школи №1 м. Ківерці. Вже кілька років мусуються чутки, що медичне училище хоче забрати приміщення молодших класів. Якщо це станеться, то найкраща школа в місті припинить своє існування. Ще нам неодноразово обіцяли добудувати приміщення школи. Коли воно розпочнеться?”
– У Ківерцях є гостра нужда – будувати школу №1. Свого часу вже було фактично завершено нульовий цикл. Прикро, але дали команду – цю школу розрушили, розібрали, панелі і плити вивезли на аналогічну в Камінь-Каширський. Районна влада повинна негайно звернутися з клопотанням до обласної, щоб в програмі соціально-економічного розвитку програмувалося будівництво цієї школи. Я сам буду ініціювати це як питання номер один. Думаю, ми цю проблему врешті вирішимо.
Надія Койдан, с. Бобичі Володимир-Волинського району: “Місцевий депутат і фермер В. Спур розбив дорогу, уже почав їздити по моєму городу. Я зверталася до Вас, Анатолію Петровичу, зі скаргою – направили на розгляд до голови районної ради, але ніякої відповіді ось уже більше місяця немає”.
– Мною це питання розглядалося. Я дав доручення голові районної ради Андрію Онищуку, щоб він з сільським головою безпосередньо виїхав на місце і з’ясував проблему. Грунтова дорога, про яку йде мова, загального користування. Дійсно, в одному місці вона має вибоїни, які утворилися в наслідок руху вантажної і сільськогосподарської техніки. Частковий ремонт сільська рада проводила. Спур, до речі, депутат Володимир-Волинської районної ради, погоджується вкласти свої кошти, аби її відремонтувати.
Олексій Мудрак, м. Ковель: “Анатолію Петровичу, Ваш прогноз на розстановку політичних сил у Волинській обласній раді після виборів 31 жовтня. З ким буде блокуватися партія “Батьківщина”?”
– Я впевнений, близько 60% мандатів депутатів обласної ради будуть мати партії “Батьківщина”, “Свобода”, “За Україну” й інші демократичні сили, які сьогодні ведуть переговори про об’єднання.
Антоніна Васильчук, Іваничівський район: “Більшість водойм області в оренді. Але риби на ринках не густо. Які кошти бюджет має від такої оренди?”
– У минулому році було сплачено майже 500 тисяч гривень за оренду. Ці кошти надійшли до місцевих бюджетів усіх рівнів. У цьому ж за півроку мали близько 230 тисяч гривень. Обласна рада взяла питання оренди ставків під свій контроль, ми проінвентаризували всі водойми, які є на території Волинської області. А те, що сьогодні немає в продажу достатньо прісноводної риби, дійсно проблема. Більш жорсткіше повинні поставитися до цього питання безпосередньо на місцях. Бо фактично в оренду ставки видає конкретно сільська рада, якщо водойма у межах населеного пункту, чи райдержадміністрація, якщо озеро за його межами. Під час підписання договору орендарю треба ставити умову: промислове розведення риби. Тоді нею закидають прилавки.
Наталія КРАВЧУК,
Волинська область
Comments: |