Сергій ГЕРАСИМОВИЧ
Життя у «храмі»
Десять шкільних літ пролетіли швидко – попереду чекало доросле життя. Будь-що Сергій хотів здобути вищу освіту. І, тримаючи в руках атестат, вирішив повезти його до Луцька, у тоді ще Волинський педінститут (нині Волинський національний університет імені Лесі Українки). Факультет обрав історичний – на той час один з найпрестижніших (як тепер, скажімо, юридичний чи економічний). Каже, конкурс тоді на його спеціальність був шалений – до 80 людей на місце!
Вже здобувши вищу освіту, хлопець зіткнувся з іншою серйозною проблемою – на роботу інваліда брати не поспішали. Минали місяці, а ніхто не квапився пропонувати навіть найскромнішу посаду. Тож змушений був стати на біржу. І невдовзі заповітний дзвінок пролунав – хлопця запросили на роботу у Музей волинської ікони. Там працює уже майже 20 літ.
– Нам ще в університеті читали й іконопис, і релігієзнавство, але на ці лекції, як і більшість студентів, ходив не надто старанно, – зізнається Сергій. – Тоді й не думав, що доля з ними пов’яже. А тепер навіть не уявляю себе без цієї роботи. Живу, як у храмі. Тут у кожному залі така благодатна аура! А найкраща там, де є Чудотворна ікона Холмської Божої Матері. На власному досвіді переконався: вона творить дива. Головне – вірити.
Сергій працює музейним доглядачем – стежить за порядком, щоб відвідувачі не торкалися до ікон, світло у залах вмикає. Таке враження, що він знає тут кожен експонат (унікальна збірка музею нараховує понад півтори тисячі пам’яток сакрального мистецтва). Радіє, як котрась ікона потрапляє до рук реставратора. І з нетерпінням чекає її повернення у музейний зал.
– Бачу, у вас обручка на пальці. Хто ваша обраниця? – цікавлюся.
– Так, маю дружину, звуть Тетяною, – з радістю розповідає. – Чудова людина, чудова господиня. Як і я, інвалід ІІ групи (має викривлення хребта) – у неї ріст ще менший, ніж у мене, близько 130 сантиметрів. Таня вперше дуже травмувалася, коли була зовсім маленькою. А вдруге її сильно вдарили у спину на фізкультурі в школі вже у старших класах. Відтоді й хворіє.
– Діток не маєте?
– Ні. Не хочу ризикувати здоров’ям і життям Тані.
Цю мініатюрну пару можна часто побачити на вулиці Львівській. Як вони тепло дивляться одне на одного, гуляючи попід ручки! Хіба має хто право услід кинути їм, хоч обділеним здоров’ям, проте таким усміхненим і щасливим, якесь криве слово?
Наталія КРАВЧУК, м. Луцьк
Фото автора
Comments: |