У стародавніх тибетських трактатах з медицини кропиву дводомну називали “зігріваючим засобом”. Порошком з коренів кропиви тибетські монахи користувалися для зігрівання і розтирання обмороженої шкіри. Лікували простуду і кашель відвареними в цукрі коренями кропиви. Прихильники цього методу вважають, що так можна швидко позбутися грипу й інших ГРВІ, що супроводжуються болями в горлі.
Народній медицині відомий ефективний спосіб лікування артритів і ревматизму. Для цього треба хльостати хворого свіжою кропивою по колінах, стопах і долонях.
Регулярно пийте відвари і настої цілющої трави, якщо у вас є алергічна кропивниця або авітаміноз. А якщо полоскати ними після миття сивіюче волосся, сивина перестає прогресувати.
Травники, які самі виготовляють ліки з рослинної сировини, збирають листя і корені кропиви в пору її цвітіння (зазвичай у травні - червні), оскільки пізніше рослина втрачає багато своїх цілющих властивостей. Листя і корені добре промити, висушити в затінку (можна і в добре провітрюваному приміщенні).
Лікування свіжим соком кропиви
Готують сік у соковижималці з ретельно промитого у проточній воді і осушеного за допомогою марлі, паперової або бавовняної серветки листя. Приймати його рекомендується по 1 ч. л. на 50 г молока або теплої води тричі на день за чверть години до їди.
Сік добре очищає кров і має загальнозміцнюючу дію. Особливо він корисний при коклюші (пити тричі на день по 1ч. л.), для змащування відкритих ран, виразок, свищів.
Сік можна одержати й іншим способом. Добре вимите листя кропиви обшпарити окропом, пропустити через м’ясорубку, віджати кашку крізь складену удвічі марлю. Потім відціджену рідину розбавити у пропорції 1:3 окропом і кип’ятити 3-5 хв. Приймати сік рекомендується тричі на день по 1 ч. л. Кропив’яний сік, як і зварені з цукром корені, сприяють видаленню каменів з печінки і нирок.
Лікування настоями і відварами листя кропиви
Один із добре відомих способів застосування кропиви при грипі і респіраторних вірусних інфекціях такий: узяти 1-2 ч. л. сухого листя або подрібненої свіжої рослини, залити 1 скл. окропу. Відвар пити ледь теплим.
1,5 ст. л. сухого подрібненого листя залити 1 скл. окропу, настояти 15-20 хв і процідити. При цукровому діабеті, каменях (фосфатних і карбонатних) у нирках і як антитоксичний засіб приймати тричі на день по 1 ст. л. Для лікування анемії кропиву треба настоювати 30 хв.
1 ст. л. висушеного подрібненого листя залити 1 скл. окропу, настояти 15-20 хв і процідити. При ревматизмі суглобів, парезі або паралічі приймати тричі на день по 1 ст. л. настою.
2 ст. л. сухого подрібненого листя залити 1 скл. окропу, настояти 30 хв, процідити. Приймати для профілактики подагри 3-4 рази на день по 0,5 скл.
1 ст. л. сухого листя залити 1 скл. окропу, кип’ятити 10 хв на слабкому вогні, остудити і процідити. При гастритах пити по 1 ст. л. 4-5 разів на день.
1 ст. л. сухого подрібненого листя залити 1 скл. окропу, настояти 20 хв і процідити. Приймати тричі на день по 1 ст. л. при спазмах шлунка, шлунковій кровотечі, диспепсії, метеоризмі, запорі, геморої, холециститі, захворюваннях селезінки, ожирінні, екземі, фурункульозі, дерматитах, золотусі та головних болях.
Суміш з листя кропиви і кори крушини (по 8 г - 2 ст. л.), залити 1 л окропу, тримати 10-15 хв на вогні і пити 4 рази на день по 1 скл. при сильних гемороїдальних болях.
1 ст. л. сухих подрібнених коренів залити 0,5 скл. соняшникової олії і кип’ятити на слабкому вогні 30 хв, остудити і процідити. Відваром натирати суглоби при артриті.
Comments: |