Так коментує ситуацію, яка склалася в Рівному з діяльністю заводу із переробки сміття в альтернативне паливо, міський голова Володимир Хомко. У Рівному на сучасне сміттєпереробне підприємство чекали протягом трьох років від початку його будівництва. А запрацювало воно неподалік міста торік – завдяки іноземним інвестиціям. Вартість проекту становила 70 мільйонів гривень, і, за прогнозами експертів, підприємство «УКРЕКО-ІНДАСТРІ» мало окупитися приблизно за 20 років. Планувалося, що завод перероблятиме близько 95 відсотків сміття з Рівного та Рівненського району.
На відкриття сучасної лінії прибув Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, котрий разом із місцевою владою та співвласниками заводу перерізав символічну стрічку. Отож, про що мріялося, здійснилося. Підприємство запрацювало, залучивши до роботи майже шість десятків працівників. Але не пройшло і півроку, як на дверях головного виробничого цеху повісили замок. Чому? Наразі думку з цього приводу висловив міський голова Рівного Володимир Хомко:
– Ситуація, яка склалася зі сміттєпереробним заводом у Рівному, цілковито абсурдна. Якби це сказати у Німеччині, то вони б не повірили, що таке може бути. Натомість в Україні сталося так, що наприкінці 2012 року внесли зміни до деяких законів, відповідно до яких тариф можна затвердити лише для того, хто має ліцензію. Але органу, який би видавав таку ліцензію, в Україні немає. В той же час без ліцензії не можна встановити тариф, а праця без тарифу карається у стократному розмірі від його вартості. Для чого це зроблено? Вочевидь, для того, щоб міг працювати лише той, кому дадуть ліцензію. Тобто, може так статися, що той завод, який вже збудований, ніколи цю ліцензію не отримає. Натомість знайдеться хтось інший, кому ліцензію дадуть. Він побудує завод і буде працювати. Особисто я вважаю, що така діяльність не повинна ліцензуватися. Адже немає нічого поганого в тому, якщо хтось поруч побудує ще один сміттєпереробний завод. Тому не розумію, для чого ліцензувати цей вид діяльності? Це ж не алмази добувати…
Водночас, як повідомив мера Рівного, проект відповідного закону вже є у Верховній Раді, але коли він і чи взагалі буде прийнятий, невідомо. Більше того, де-факто суперсучасне виробництво з іноземними інвестиціями в рамках чинних нормативних актів взагалі працювати не може…
Загалом рівненський завод – останній із іноземними інвестиціями, який припинив свою роботу. Інші такі сміттєпереробні та сміттєспалювальні підприємства, а їх в Україні лише п’ять, зупинилися раніше.
Comments: |