«Рік Шевченка – це насамперед об’єднавча ідея», – Курилюк

Шевченкове джерело біля села Підлужжя

Шевченкове джерело біля села Підлужжя

Шевченківський Рік, оголошений Президентом України Віктором Януковичем з нагоди 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря, буде унікальним для Волині за рекордною кількістю урочистих і пізнавально-розважальних заходів, що увінчаються восени творчим звітом області в столичному національному Палаці культури «Україна». Про це розповів 15 січня заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк під час наради з керівниками обласної галузі культури та мистецьким активом краю. «Шевченко – це насамперед об’єднавча ідея, яка закликана консолідувати суспільство навколо світоглядної спадщини Кобзаря, - наголосив заступник губернатора. - Тому під час створення оргкомітету та складання плану заходів, ми задіяли увесь цвіт волинської культури та мистецтва. Відтак, сподіваємося вивести відзначення 200-ліття Тараса Шевченка на якісніший рівень, досі небачений. Щоб гідно вшанувати нашого національного Світоча. Не гірше за сусідів-поляків, які чотири роки тому відзначили 200-річчя з народження  Фредеріка Шопена».

За словами високопосадовця, відзначення ювілею на Волині розпочалося ще торік, коли обласне управління культури на виконання президентських доручень і розпорядження облдержадміністрації започаткували низку Шевченківських фестивалів і конкурсів на взірець «З Кобзарем у серці», «Єднаймо душі словом Кобзаря» та «Я в світ іду з Кобзарем». У кожному районі краю відбулися творчі звіти мистецьких колективів, які завершаться 18 лютого гранд-концертом у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

«Маємо дуже хороші відгуки, бо були унікальні концерти, які дали можливість осягнути глибину творчої спадщини Тараса Шевченка через пісні, поезію, танець, - зазначає начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Володимир Лисюк. – Своїм розпорядженням голова ОДА Борис Клімчук розписав конкретні заходи Шевченківського Року. Насамперед, це звітний концерт училища культури і мистецтв, звіт обласної філармонії, мистецькі акції «Прийди зі своїм Кобзарем», літературно-мистецький вечір «Нас єднають думи Кобзаря…»

Особлива увага приділятиметься популяризації Шевченківської спадщини за посередництва музеїв і театрів, наприклад, виставки у Волинському обласному краєзнавчому музеї, в Художньому музеї Луцька. Академічний обласний Театр ляльок готує нові вистави – за п’єсою Богдана Стельмаха «Тарас» і своєрідну театралізовану композицію, створену на основі творчості та біографічних віхах Великого Кобзаря. А наприкінці вересня-початку жовтня відбудеться обласний фестиваль театрального мистецтва «З ім’ям Великого Тараса».

Олександр Курилюк на нараді також повідомив, що в області обговорили ідею видання коштом обласного бюджету шевченківського «Кобзарика» для дітей з ілюстраціями учнів дитячих художніх шкіл. «Видання унікальне саме тим, що до книги увійдуть дитячі малюнки на поезію Тараса Шевченка. Це буде свого роду творчий конкурс – кращі малюнки увійдуть до книги. Проте всі без винятку роботи виставлять на загал. Досі такого ніхто не робив».

На нараді з митцями краю заступник голови ОДА наголосив, що управління культури та обласна філармонія вже розпочали підготовку до головної мистецької події Шевченківського року – творчого звіту Волинської області у Києві 28 жовтня у національному Палаці культури «Україна».

«Здивуємо киян представленням усіх жанрів і великою кількістю учасників – на столичній сцені виступлять близько 600 волинських митців, - розповів директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко. – творчістю потішать усі артисти філармонії, буде представлено великий фольклорний блок за участі майже всіх районних будинків культури. Будуть всі жанри – від танцювального до симфонічного. Звісно, залучимо учнівські колективи: Палацу учнівської молоді, самодіяльні колективи луцького Палацу культури. Візьмуть найактивнішу участь і студенти Волинського державного училища мистецтв імені Ігоря Стравінського. Заодно артисти облмуздрамтеатру імені Тараса Шевченка підготують пролог до столичного концерту… Тобто, все, що є найкраще в області - від учнів і студентів до артистів філармонії та акторів театру буде в Києві. Переконаний, ми не осоромимо волинян. Більше того, планується виступ нашого легендарного земляка, лауреата Шевченківської премії, Героя України Василя Зінкевича».

Директор обласної філармонії також розповів, що митці скоригували свої концертні плани і репертуарні списки. «Вшановуючи Шевченка, упродовж року заплановано проведення великих концертних турів Волинського народного хору і камерного оркестру «Кантабіле» по всіх районах області».

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>