Верховна рада не прийняла рішення по Тимошенко. Євроінтеграцію провалено?

13 листопада відбулося позачергове засідання Верховної Ради України, на якому депутати мали прийняти єдине рішення – вирішити долю Юлії Тимошенко, щодо відправлення її на лікування за кордон або хоча б часткової амністії. Саме цей пункт був однією з ключових вимог до ЄС до України у світі підписання угоди про асоціацію. Однак народні обранці так і не прийняли ніякого рішення, чим, швидше за все, зірвали підписання угоди під час найближчого саміту у Вільнюсі.

Як повідомляє «Українська правда», спікер ВР Володимир Рибак закрив позачергове засідання, перед цим заявивши, що всі три питання, які винесені на розгляд ВР, не готові.

Про це він заявив після виступів лідерів фракцій та голови робочої групи Геннадія Васильєва, який констатував, що група не змогла виробити єдиний проект щодо лікування Тимошенко.

"Проект закону щодо можливості лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі, на жаль Тимчасовою робочою групою до розгляду ВР не підготовлений. А комітет разом з керівником комітету прийняв рішення, що всі законопроекти, які стосуються лікування, направити на доопрацювання на базі робочої групи", - заявив Рибак.

"Наступні два проекти – Про прокуратуру і Щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів комітетами теж не підготовлені. І дійсно, до них стільки поправок, що місяць їх треба розглядати в комітетах", - зазначив Рибак.

Він також повідомив, що  за законом, і регламентом ВР, час подачі депутатами правок до проектів про Прокуратуру та змін до виборчого законодавства триває до 18 години 15 листопада, в п'ятницю.

Напередодні під час роботи групи на чолі з Васильєвим, Партія регіонів розкритикувала черговий проект опозиції щодо лікування Тимошенко. Водночас своїх альтернативних варіантів ПР не пропонувала жодного разу.

У середу вранці "регіонал" Журавський зареєстрував свій проект закону, однак він не міг бути внесений до порядку денного, оскільки його мав би розглянути комітет, чи хоча б робоча група.

Як відомо, середа була останнім шансом для прийняття цих трьох євроінтеграційних законопроектів перед оголошенням звіту місії Кокса-Квасьнєвського, який має відбутися цієї середи.

18 листопада має відбутися Рада міністрів закордонних справ ЄС, яка базуючись на звіті місії Кокса-Квасьнєвського прийматиме рішення щодо підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>