Україна захищатиметься від економічного тиску Росії з допомогою СОТ

Поведінка Росії на митному кордоні з Україною та погрози запровадити мита на українські товари суперечить світовим тенденціям спрощення митного контролю,  міжнародним документам СОТ,  інтересам самої Росії та країн Митного Союзу - вважає Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції  Валерій Пятницький.  В ефірі каналу БТБ  економіст зазначив, що Росія просто  демонізує угоду про вільну торгівлю України з ЄС, адже таких угод підписується між країнами чимало.

Пятницький сумнівається, що додаток № 6 до Угоди про вільну торгівлю країн СНД стосовно впровадження мита на українські товари буде застосовано, хоча й не виключає такої можливості. За його словами,  окрім того, що це істотно погіршить умови торгівлі , стосовно Росії - члена СОТ, це суперечитиме  24-й статті Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, невигідно це також Казахстану і Білорусі, бо суперечить їхнім прагненням ввійти до СОТ.

На його думку, підвести під дію додатка № 6 можна при бажанні будь-яку угоду про ЗВТ. «Підставою для цього може бути не тільки якась шкода, а навіть загроза шкоди, яка потенційно може випливати з укладання нових угод про вільну торгівлю з третіми країнами. Навіть якщо ми маємо угоду про ЗВТ  України з Чорногорією , наприклад, і вона діє, то трактуючи додаток, можна дотрактуватися до того, що ця угода загрожує економічним інтересам  Росії, що в реальності  нічого спільного із загрозою не може мати, бо обсяги торгівлі з Чорногорією  на два порядки менші, ніж торгівля з РФ», - зазначив економіст.

Так само, на його погляд, можна трактувати при бажанні і правила перетину кордонів, і знаходити виправдання затриманню товарів на митницях.  Водночас,  наголосив економіст, це абсолютно суперечить світовим тенденціям спрощення перетину митних пунктів.  Зокрема, в рамках СОТ зараз йдуть переговори щодо угоди про нові правила перетину кордонів. «Це може стати одним із проривних моментів навіть у рамках поточної роботи СОТ, де країни говорять дійсно про спрощення перетину кордону. Це буде тривати не днями і тижнями, а годинами, а, можливо, й хвилинами".  У цьому випадку поведінка Росії взагалі суперечить самому духу і букві, світовим тенденціям у розвитку питань, пов’язаних з  перетином  кордонів - наголосив  Урядовий уповноважений.

Пятницький вважає, що Україні треба застосовувати і двосторонню дипломатію, і переговори з використанням можливостей членства в СОТ. Він додав, що, наприклад,  стосовно продукції «Рошен» Урядом  зроблено всі можливі заходи на цьому рівні. «Ми пройшли по всіх відповідних комітетах – по технічному регулюванню, санітарному та фітосанітарному, Раді по торгівлі товарів – ми скрізь робили відповідні  заяви про порушення, які ми вважаємо неприпустимими з точки зору правил СОТ, я не кажу вже про Угоду про вільну торгівлю», - сказав  він.

 

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>