До Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України надійшло звернення громадської організації «Українська Антипіратська Асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми», щодо незаконного розповсюдження ресурсом аудіовізуальних творів, авторські та суміжні права на які належать компаніям правовласникам, та які доручено представляти громадській огранізації. Як пишуть українські ЗМІ, мова йде про популярний файлообмінник fs.to.
Відповідно до заявленого розміру нанесених матеріальних збитків, внаслідок зазначеної діяльності сайту, правовласникам аудіовізуальних творів завдано матеріальної шкоди у великих розмірах – на суму майже у 345 тисяч гривень, повідомляє прес-служба МВС.
Всі матеріали по цій справі вже передано до СВ Шевченківського РУ ГУМВС України в місті Києві та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 176 «Порушення авторського права і суміжних прав» КК України.
В ході проведення досудового розслідування правоохоронцями встановлено місцезнаходження серверного обладнання, з якого, безпосередньо, здійснюється он-лайн трансляція аудіовізуальних творів з вказаного вище ресурсу. До їх числа входять і ті, авторські та суміжні права на які належать компаніям, права, яких представляє «Українська Антипіратська Асоціація».
15 жовтня 2013 року відповідно до ухвали Шевченківського районного суду Києва було проведено обшук у дата-центрі, де знаходились сервери з протиправним контентом. У ході проведення слідчих дій працівниками міліції вилучено близько 20 серверів із загальним обсягом інформації понад 200 терабайт.
Вилучену техніку направлено до НДЕКЦ при ГУМВС України в Києві для проведення комплексних комп’ютерно-технічних, та у сфері інтелектуальної власності, експертиз, призначених слідчим.
Нагадаємо, Управління торгового представника США, після тривалої перерви, у травні поточного року знову визначило Україну, як єдину в світі «пріоритетну» країну, в якій найбільше порушуються права інтелектуальної власності. Про це йдеться в оприлюдненому звіті «Списку 301». Винятковий статус надають країнам, в яких діє найбільш кричуща політика і практика щодо інтелектуальних продуктів.
Минулого разу наша держава мала цей винятковий у світі статус з 2001 до початку 2006 року. Протягом цього часу вона була виключена з Загальної системи преференцій США. На Україну також були накладені економічні санкції на суму в 75 мільйонів доларів щорічно.
Міжнародною федерацією фонографічної індустрії було відзначено функціонування на території нашої країни онлайн-кінотеатра – одного з найбільш відвідуваних в державі. За його допомогою здійснювалося масштабне розповсюдження в Україні та поза її межами протиправного контенту – сотень тисяч найменувань аудіовізуальних творів, фонограм та відеограм.
Comments: |