Цієї суботи в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. На Волині засідання оргкомітету з проведення заходів, приурочених до цієї події, відбулося ще два тижні тому. Чиновники, міркуючи над тим, що корисного і без значних капітальних вкладень можна було б зробити для громади, вирішили зайнятися облагородженням закинутих спортивних майданчиків.
Спершу вибір впав на місто Луцьк. Тут по сусідству зі спорткомплексом ФСТ «Спартак», що у центральному парку міста, є шикарний майданчик для занять різними видами спорту. Проте в останні роки тут провести час з користю для здоров’я було практично неможливо. Територія майданчика заросла травою і кущами. Рослинність почала добиратися фактично до єдиного вцілілого волейбольного майданчика.
І ось тут днями висадився десант представників управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, Східноєвропейського національного університету та центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Чиновницьку команду очолювала головний волинський начальник від спорту Галина Карнаухова.
Вона розповіла, що ще навесні її управління спільно з центром «Спорт для всіх», який очолює Володимир Новосад, вирішили взяти під своє шефство і впорядкувати кілька покинутих майданчиків. Був у цьому переліку і той, що поблизу «Спартака», та оскільки у центральному парку Луцька дуже довго стояла вода, руки до нього дійшли тільки зараз.
– Своїм прикладом ми хотіли привернути увагу населення і залучити до таких толок якомога більше людей. Адже лучани самі зацікавлені, аби їхні діти мали де займатися спортом. Нині ж більшість таких споруд є платними. Та, на жаль, поки що люди чомусь не хочуть активно долучатись до проведення подібних заходів, – резюмувала Галина Карнаухова.
Підтримав ініціативу облспортуправління голова постійної депутатської комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму в обласній раді Олег Батюк. На допомогу жіночому колективу Галини Карнаухової він прийшов сам та привів із собою студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Потрудилися разом на славу. На території викосили траву і повирубували кущі. Облагородили майданчик для волейболу, пофарбували турніки.
Коштами на реманент, фарбу та інше також скидалися учасники толоки.
За словами Галини Карнаухової, шефство над цим майданчиком її управління підтримуватиме й надалі. А працювати є над чим. Колись тут було й футбольне поле, та щоб його звільнити від рослинності та відновити, доведеться докласти чимало зусиль.
Є робота й на інших об’єктах по всій області. Загалом, за статистикою, на Волині є понад сотня спортивних майданчиків, які не мають господаря. Зрозуміло, що дати лад такому господарству можна лише спільними силами разом з населенням.
Comments: |