Федерація роботодавців України звернулась до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням якомога швидше посприяти вирішенню на міжурядовому рівні проблем, які почали виникати в українських підприємств-експортерів на російській митниці. ФРУ вже направила відповідний лист. Крім цього, керівництво організації звернулась до Прем’єр-міністра під час сьогоднішнього засідання Уряду.
На жаль, «Рошеном» справа не обмежилась – відзначають в Федерації роботодавців України. Проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на митниці РФ почали виникати ще з 20-х чисел липня. Про це свідчать звернення підприємств до ФРУ, які надходять протягом останніх двох тижнів. Керівництво цих підприємств повідомляє про те, що у них виникли проблеми на російській митниці. Транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні Російської Федерації підлягають безпричинній суцільній перевірці, включаючи вивантаження, додаткове зважування. У Федерації роботодавців України наголошують, що все це призводить до збільшення термінів простоїв вагонів та інших транспортних засобів, і як наслідок, веде до подорожчання або зриву поставки товарів, псування продукції, а також підриває позиції українських товаровиробників на ринку Російської Федерації. При цьому російський ринок для багатьох українських підприємств є критично важливим, адже дозволяє заробляти обігові кошти і платити зарплату своїм працівникам.
За інформацією ФРУ, з 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без виключення українські експортери. При цьому заходи попередження ризику були ще більш посилені. По суті, наголошують в ФРУ, мова йде про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців.
До описуваних подій прогнозний обсяг українського експорту до РФ у другому півріччі поточного року Федерація роботодавців України оцінювала приблизно у 8,5 млрд. дол. США. Внаслідок зриву частини контрактів, а також подорожчання і затримки виконання інших експортних угод, за оцінкою ФРУ, втрати України від описуваних дій російської сторони можуть досягти, залежно від розвитку подій, до 2-2,5 млрд. дол. США тільки в другому півріччі поточного року. Як наслідок, зросте на вказану суму дефіцит платіжного балансу.
Comments: |