Луцьк перебуває на 20-у місці в Україні із забруднення атмосферного повітря (таблиця)

Під час оперативної наради міський голова Микола Романюк спростував інформацію, поширену в засобах масової інформації, що у Луцьку високий рівень забруднення повітря. За його словами, це не відповідає дійсності.

Підтвердив слова міського голови й начальник відділу екології міської ради Анатолій Гламазда. Він повідомив, що відповідно до щорічника стану забруднення атмосферного повітря в м. Луцьку за 2012 рік та інформації Волинського обласного центру з гідрометеорології від 12.07.2013 рівень забруднення атмосферного повітря м. Луцька знаходиться в межах середнього рівня забруднення атмосфери по Україні. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) м. Луцька за 2012 рік становить 7.99, у  2011 році він складав 8.56, у 2010 – 10.10.

Спостерігалось зменшення середньомісячних концентрацій по пилу, діоксиду сірки, розчинних сульфатах, оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу та формальдегіду. Незначне підвищення середньомісячних концентрацій спостерігалось лише по діоксиду азоту.

Анатолій Гламазда зазначив, що моніторинг проводився серед 53 міст України, м. Луцьк перебуває на 20-у місці із забруднення атмосферного повітря.

Крім того, відповідно до статистичного бюлетеня «Навколишнє середовище м. Луцька у 2012 році», виданого Головним управлінням статистики у Волинській області, протягом 2012 р. від стаціонарних та пересувних джерел забруднення в атмосферу міста потрапило 12,4 тис. тонн шкідливих речовин, що на 2,2 % менше, ніж у 2011р. На кожного жителя в середньому припало по 58,0 кг шкідливих речовин проти 59,7 кг позаторік.

Майже 93% забруднюючих речовин потрапили у повітря від пересувних джерел забруднення. Від них в атмосферу надійшло 11,5 тис.т шкідливих речовин, що на 2,5% менше, ніж у позаминулому році.

Зменшення середньорічних концентрацій у 2012 році спостерігали по:

пилу                                        з 0.59 ГДК с.д.    до  0.56 ГДК с.д.

оксиду вуглецю                     з 0.28 ГДК с.д.     до  0.13 ГДК с.д.

діоксиду азоту                      з 2.26 ГДК с.д.     до  2.01 ГДК с.д.

оксиду азоту                           з 0.61 ГДК с.д.     до  0.43 ГДК с.д.

формальдегіду                        з 2..57 ГДКс.д.     до   2.20 ГДК с.д.

Начальник відділу екології Анатолій Гламазда повідомив, що у Луцьку є три стаціонарні пости, на яких здійснюється моніторинг якості атмосферного повітря. Зокрема, вони розміщені на вулицях Рівненській, Шопена, Конякіна.

Також він повідомив, що у Луцьку індекс забруднення атмосфери визначається за восьми показниками, тоді як у інших містах лише за п’ятьма. Анатолій Гламазда наголосив, що високий показник нам дають формальдегіди, які визначаються на постах по вулиці Рівненській та Конякіна. За його словами, формальдегіди потрапляють у повітря від автомобільних викидів.

За словами міського голови Миколи Романюка, проблема зі шкідливими викидами в атмосферу є по всій країні, і Луцьк тут – не виняток. Основними забруднювачами повітря у нашому місті є автомобілі.

Микола Романюк зазначив, що у місті дуже багато транспорту, зокрема, громадського. Він зауважив, що містом курсує 240 автобусів, які обслуговують міські маршрути, а ще близько 400 приміських машин. На його думку, трішки зменшити викиди в атмосферу можна було б, обмеживши рух приміських автобусів Луцьком. За його словами, є автостанції, з яких і має відправлятися громадський транспорт у навколишні села та селища.

Також Микола Романюк зазначив, що необхідно впорядкувати рух великовантажних автомобілів містом. За його словами, цей транспорт не лише руйнує дорожнє покриття, але й забруднює екологію. На вулицях міста встановлені відповідні заборонні знаки щодо руху вантажівок, але часто водії ними нехтують.

Міський голова наголосив, що необхідно доглядати і зберігати зелені зони Луцька.

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>