Микола Романюк очолив “Шлях Гедиміновичів”

У Хотинській фортеці (Чернівецька область) відбулися Установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів", що покликана управляти однойменним проектом. Делегацію міста Луцька представляли міський голова Микола Романюк, його заступник Тарас Яковлев та начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда. На установчих зборах Миколу Романюка було обрано президентом Асоціації органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів", повідомили у відділі інформаційної роботи міської ради.

Виконавчим директором Асоціації обрано голову оргкомітету проекту "Шлях Гедиміновичів" Геннадія Друзенка. А також було затверджено статут Асоціації, чисельність її правління, віце-президентів - міських голів Кам'янця-Подільського - Михайла Сімашкевича та Хотина - Геннадія Варгуляка.

Метою проекту "Шлях Гедиміновичів" є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об'єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети, "Шлях Гедиміновичів" стане першим культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна

Засновниками Асоціації виступили Луцька, Кам'янець-Подільська, Острозька, Дубенська, Ізяславська та Хотинська міські ради, які впродовж лютого-квітня 2013 року ухвалили відповідні рішення на своїх сесіях. В подальшому асоціація планує об'єднати більшість місцевих рад, на території яких збереглися історично-культурні пам'ятки Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського і які зацікавлені у розвиткові культурно-історичного туризму на своїх територіях.

В церемонії заснування Асоціації в якості почесних гостей взяли участь голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв та заступник посла Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

У другій половині 2013 року Литва вперше головуватиме в Європейському Союзі, що викличе підвищений інтерес до спадщини Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського та його ролі у формуванні європейської ідентичності, що є чудовою нагодою для промоції історичних земель та міст України, її музеїв та заповідників, історично пов'язаних з Великим Князівством Литовським, на національному та європейському туристичних ринках.

 

 

 

 

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>