Обліпиха – поширена в Україні деревна рослина, з якої виготовляють цінний і дуже популярний препарат – обліпихову олію. Збирати краще стиглі плоди обліпихи крушиноподібної після перших приморозків – тоді з них витиснути сік і законсервувати з цукром.
Чим же корисна обліпиха для нашого здоров’я?
Найперше, вона чудово гоїть рани, виразки, ерозії, опіки, пролежні, променеві ураження шкіри. Плоди обліпихи, а також соки, варення та узвари з неї у народній медицині використовують як ефективний засіб лікування хвороб застудного походження: грипу, бронхіту, ангіни, ларингіту – їх треба пити по півсклянки 3-4 рази на добу.
Обліпиховою олією полощуть горло, використовують її для інгаляцій при хронічних запальних процесах верхніх дихальних шляхів – 7-10 процедур чергують з курсом інгаляцій з використанням лавандової, евкаліптової та інших олій.
При лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки обліпихову олію вживають по чайній ложці 3-4 рази на добу за 30 хвилин до їди. При ерозії шийки матки тампони, змочені обліпиховою олією, вводять у шийку матки щоденно впродовж 10-16 днів.
Плоди обліпихи ефективні і при лікуванні та профілактиці атеросклерозу – її амінокислоти знижують рівень «поганого» холестерину в крові, поліпшують пам’ять і повертають життєву силу. Для цього вживають 10-15 крапель цієї олії 3-4 рази на день і при глибокому атеросклерозі, і для його профілактики, а також при втраті голосу.
Як приготувати олію з обліпихи?
Це дуже просто: залити будь-якою нерафінованою олією (краще оливковою першого віджиму) висушені й подрібнені вичавки з ягід обліпихи у пропорції 1:1, розігріти до 60 градусів, і настоювати в темному і прохолодному місці протягом трьох діб. Готову олію злийте у посудину з темного скла і зберігайте в холодильнику не більше двох років.
Comments: |