У Лондоні тривають XXX Олімпійські ігри. Офіційна церемонія відкриття відбулася 27 липня. А вже наступного дня спортсмени понад 200 країн поринули у вир боротьби.
Україна як ніколи багато витратила на підготовку до змагань. За словами першого заступника голови Державної служби молоді та спорту Сергія Глущенка, у передолімпійський цикл держава вклала 564 млн гривень. Проте в Україні, як відомо, до цифр треба ставитися обережно. Адже завжди існують сумніви, що усі кошти витрачені саме на спортсменів. Частково підтвердженням цих сумнівів може бути скандал, який розгорівся за кілька днів до відльоту української делегації до Лондона на базі легкоатлетів. Спортсмени запросили у гості працівників каналу «1+1», щоб показати нестерпні умови тренувань. База більше скидається на занедбаний піонерський табір, ніж на готель для найкращих спортсменів планети, зазначають тележурналісти. Багаторазові чемпіони світу та Європи, скаржилися на незручні ліжка, а головне – на погане харчування (за документами, на харчування одного спортсмена щодня держава витрачала 205 гривень). Спортсмени не наїдалися бідненькими супами та салатами і навіть не мали нормальної питної води. Після візиту журналістів скандал швиденько зам’яли. Уже наступного дня харчування поліпшилося, додався й інвентар для тренувань, якого теж бракувало.
Десятиборець Олексій Касьянов з обуренням прокоментував ситуацію:
– Знецінили цю професію. Ну як пояснювати молодому поколінню: приходьте, займайтеся спортом?! Сам розумієш, що це ніким не поціновується.
І навіть всупереч цьому, подекуди на голому ентузіазмі українські спортсмени продовжують робити свою справу. У Лондоні ми вже маємо три медалі. Поки що нашу державу прославляють виключно жінки. Першу нагороду нашій олімпійській збірній принесла Олена Костевич з Чернігова, яка виборола бронзову медаль у кульовій стрільбі з пістолета, причому «срібло» програла лише за підсумками додаткової перестрілки. Ще одну «бронзу» здобула важкоатлетка з Донеччини Юлія Калина. Вона виступала у ваговій категорії до 58 кілограмів і показала підсумковий результат у двоборстві (поштовх і ривок) 235 кілограмів! Єдину, станом на вечір вівторка, золоту медаль для України здобула львів’янка Яна Шемякіна, яка стала чемпіонкою у змаганні фехтувальниць-шпажисток.
Поки що найбільший скандал на лондонській олімпіаді пов’язаний теж з Україною. Адже у нашої збірної відібрали, так і не вручивши, ще один комплект бронзових медалей. Вони мали дістатися чоловічій команді зі спортивної гімнастики, однак її за межі призової трійки потіснили японці. Подавши «хитрий» протест у технічний комітет суддів, представники Азії з четвертого місця перемістилися одразу на друге.
Загалом на нинішній олімпіаді американські аналітики пророкують Україні потрапляння у десятку загального заліку.
Що цікаво, у плані преміальних за призові місця українські спортсмени не виглядають обділеними. Володарі золотих нагород отримають від держави 100 тисяч доларів США, срібних – 75 тисяч і бронзових – 50 тисяч доларів. Для прикладу, в Америці преміальні становлять – 25,15 і 10 тисяч доларів відповідно. Для британських олімпійців додаткові виплати взагалі не передбачені, у комуністичній Кореї медалістів відзначать орденами.
P.S. Першою від Волині у змаганнях ХХХ Олімпійських ігор стартує вихованка товариства «Динамо» Олена Цьось. Вона вийде на велотрек сьогодні о 17.30. Інші «динамівки» Ірина Папежук та Яна Беломоїна розпочнуть боротьбу за медалі 3 та 8 серпня відповідно. Борчиня Юлія Остапчук 8 серпня зійдеться у поєдинку з першою суперницею. З різницею в один день стартують легкоатлети Надія Боровська та Віталій Шафар – 11 та 12 серпня відповідно.
Сергій КРАЙВАНОВИЧ
Comments: |