Частіше ходіть босоніж по траві

У жодному разі не можна у спеку носити синтетичний і облягаючий одяг. Синтетика особливо шкідлива в таку погоду з гігієнічної точки зору, а тісний одяг ускладнює процес теплообміну.

Як би не хотілося, вийшовши із задушливого транспорту й забігши в прохолодний офіс, запрограмувати кондиціонер градусів на 15, цього робити не варто. Розмістившись під кондиціонером у такому стані, людина щонайменше підхопить нежить, а в гіршому випадку - пневмонію або радикуліт. Крім того, різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Тож у середньому не можна програмувати кондиціонер на температуру нижче +18оС.

Цілком природно, що в таку спекотну погоду знижується працездатність. Підвищення температури на кожен градус вище +26оС знижує працездатність людини на 10%.

Якщо температура в офісі перевищила +28оС, то, згідно із законом "Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення", за підвищення температури на градус, необхідно скорочувати робочий день на одну годину!

У спеку фахівці рекомендують відмовитися від занять спортом. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у п'ять разів, що може призвести до зневоднення організму.

Після теплового й сонячного ударів погодна гіпоксія є найбільшою небезпекою навіть для молодих і здорових людей. Суть явища полягає в тому, що через спеку вміст кисню в повітрі скорочується, і людині стає важче дихати. Єдиний спосіб впоратися із цією ситуацією - намагатися не виходити на вулицю у найспекотніші години - з 12.00 до 16.00.

Якщо вам усе ж доводиться залишати офіс, у якому працював кондиціонер, або виходити з квартири, де був протяг, на вулицю, постарайтеся заздалегідь продумати своє вбрання. Дівчатам рекомендується надягати легкі брюки, довгі спідниці, туніки або сарафани. Увесь одяг має бути з натуральних тканин, найкраще з бавовни або льону.

Небажано у спеку користуватися косметикою, особливо пудрою й тональним кремом. Вони ускладнюють шкірі дихання - і вона сильніше пітніє.

Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно тут же бігти купатися в брудних водоймищах або міських фонтанах. Однак гуляти біля води, частіше ополіскувати руки й обличчя, а також приймати душ два рази у день - це необхідний мінімум у таку погоду.

Корисно у спеку ходити в басейн. Рекомендується відвідувати його двічі-тричі на тиждень. Разом з тим, захоплюватися заняттями на бігових доріжках і силових тренажерах не рекомендується. У спекотну погоду дуже велике навантаження на судини. Тому найкраще зосередитися на вправах, що збагачують організм киснем, наприклад, на дихальній гімнастиці або легкій аеробіці.

Нарешті, медики рекомендують при найменшій можливості роззуватися й ходити босоніж. Зрозуміло, не по розпеченому асфальту, а по траві. На ступнях є велика кількість точок, що відповідають за внутрішні органи. Коли людина ходить босоніж, відбувається вплив на ці точки і поліпшується циркуляція крові, підвищується загальний тонус організму.

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>