Тридцять копійок за малину, п'ятдесят за ліщину і опеньки - за зібрані гриби та ягоди тепер доведеться платити. Рішення з встановлення спеціальних ставок за використання лісових ресурсів місцевого значення прийняла Житомирська обласна рада. Щоправда, гроші братимуть лише з тих, хто заготовляє дари лісу на продаж. Для власного споживання вітаміни можна збирати безкоштовно
Деревна зелень, кора, луб, пні, сіно, очерет та новорічні ялинки - за це також доведеться платити заготувачам.
- Дане рішення стосується лише фізичних та юридичних осіб, які здійснюють заготівлю у великих розмірах для досягнення комерційних цілей. Натомість для власних потреб громадяни можуть збирати, ягоди та гриби безоплатно, - каже головний лісничий обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Хоптинець.
Плата від збору надходитиме у місцеві бюджети. Вперше збір запровадили ще в 2005 році. Тоді його встановлювала облдержадміністрація. У минулому році його скасували, бо відповідно до нового Податкового кодексу рішення про встановлення збору має приймати обласна рада.
Порівняно із минулими, ставки збору дещо зросли. Це пов'язано із інфляцією у 11%. Наприклад, якщо за попередніми ставками за кілограм березового соку потрібно було заплатити п'ять копійок, то тепер десять.
Отож, кілограм сировини коштуватиме:
10 копійок - березовий сік
45 копійок - суниці, чорниці, журавлина, обліпиха і брусниця
30 копійок - малина, калина
15 копійок - ожина
10 копійок - горобина
55 копійок - білі гриби
50 копійок - опеньки, лисички
50 копійок - лісові горіхи (ліщина)
50 копійок - волоські горіхи
За матеріалами сайту 20minut.ua
Comments: |