Усиновлення – справа виключно благородна

Я удочерила хвору (хв. Дауна) 10-річну дівчинку після смерті її матері. Зараз дитині минуло 18 років і вона інвалід з дитинства І групи. Нещодавно мені випадково підказали, що дівчинці можна оформити пенсію по втраті годувальника. Але у пенсійному відповіли, що оскільки дитина була всиновлена, ніякої допомоги я не матиму. Думала, що зробила добру справу, а виходить, навпаки…

Галина Іванівна,

м. Володимир-Волинський

На жаль, такі у нас закони. Адже при усиновленні держава повністю знімає із себе обов’язки і перекладає їх на плечі нових батьків. Бо за правовими наслідками усиновлена дитина втрачає статус дитини-сироти і набуває прав біологічної, тобто рідної кровної дитини із вашим прізвищем (за бажанням). Оскільки наша читачка удочеряла дівчинку вже давно, вона не підпала під закон, який ввели в дію лише 1 січня 2009 року – відтоді усиновлювачам виплачується одноразова допомога у розмірі, як при народженні першої дитини, незалежно від віку усиновленого.

А от при встановленні опіки та піклування за дитиною зберігається статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, й, відповідно, всі пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей зазначеної категорії. Проте цю дитину можуть у будь-який момент повернути на виховання біологічним батькам або всиновити (щоправда, якщо опікуном виступає родич – він може зняти дитину з реєстру тих, які чекають на усиновлення). Прийомні батьки – це особи, які за певну плату взяли на виховання у свою сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Тобто держава платить прийомним батькам гроші як за роботу: на утримання дитини в сім’ї виплачується подвійний прожитковий мінімум на дитину відповідного віку (сьогодні прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 893 гривні, від 6 до 18 років – 1112 гривень). Крім того, батькам-вихователям у дитячому будинку сімейного типу або в прийомній сім’ї щомісячно виплачується соціальна винагорода в розмірі 35% від суми, яку отримують на дитину.

Мирослава КОСЬМІНА

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>