Британські науковці винайшли краплі, які запобігатимуть короткозорості або зупинятимуть її розвиток. Їм вдалося виявити гени, «відповідальні» за те, що людина погано бачить на віддалі.
– Скоро можна буде забути про окуляри. Вони відійдуть у минуле. Мільйони людей позбавляться незручностей від контактних лінз і витрат на лазерну хірургію, – запевняє учений Пірро Гайзі з Лондонського королівського коледжу. Він очолив групу фахівців, які дослідили ДНК понад 4 тис. британських близнюків та ще 13 тис. осіб із Великої Британії, Голландії й Австралії.
Виявили, що носіями гена короткозорості є 45% британців. Укотре переконалися: найважливішим фактором ризику захворіти є наявність недуги у батьків. Уперше ідентифікували гени, що можуть бути задіяні у передачі цієї схильності.
– Люди із сильно вираженою короткозорістю ризикують втратити зір у майбутньому. Сітківка може відшаруватися від задньої частини ока, наче шпалери від стіни, – каже Гайзі.
Завдяки дослідам медики сподіваються на ще одну можливість допомогти хворим – «генну терапію». Тобто в око вводитимуть здорові гени.
Comments: |