Ірина Тутуєва з Ковеля – підприємець. Відносить себе до тих, хто займається виробництвом дуже корисної продукції. Адже вже майже десять літ жінка утримує домашню міні-ферму, де вирощує перепілок. Каже, що розводити їх заставила біда: часто хворів син…
Сьогодні Ірина Іванівна задоволена, що має власну справу. Адже домашнє господарство вчить дисциплінованості й дітей. Наприклад, старший син прокидається спозаранку, щоб заглянути в сарайчик, де трелькотять перепели, заграючи до своїх подруг. Накидає птахам їсти і лише потім йде до школи.
– Наш старший дуже в дитинстві страждав від простудних захворювань, – розповідає мама. – Душив кашель. Лікували медикаментозно, чим тільки можна було, але результату – нуль. Вже й відчай охопив. А тут друг мого чоловіка з Одеси, який давно займається вирощуванням перепілок, порадив давати щоранку дитині яйця цих птахів. Сказав, що саме це допоможе. Син почав їх пити, до того ж, із задоволенням, і хворобу як рукою зняло. Тож ми вирішили для себе взяти десять перепілок, щоб мати яйця для сім’ї.
Але за дев’ять літ домашня ферма Ірини Тутуєвої збільшилася і тепер нараховує до 800 голів. Господиня каже, що виробництво яєць і м’яса – дуже клопітка робота, адже перепілки делікатні. Наприклад, у приміщенні має бути відповідна вологість повітря, у клітках, де вони живуть, вода – лише у спеціальних поїлках (бо мокрі ноги в птахів можуть обернутися для них хворобою). Крім того, перепілки дуже люблять тепло – плюс 22 градуси постійно протягом року. Нагріти ферму взимку легше, ніж охолодити її в теплу пору.
– Тож у перші роки ми тут ночували, адже падіж птиць був високий саме через наше незнання. Тепер у нас вже все налагоджене. І кормова база, і напоювання, і сталий температурний режим. Довелося багато чому вчитися, перечитати гори літератури, інтернетних матеріалів, – показує своє господарство пані Ірина. – І тепер маємо результат: яйценосність складає 85 відсотків, в день збираємо по 500-600 штук яєць.
Кожен член родини споживає цей продукт у сирому вигляді. В середньому – по три-шість яєць за добу. Ірина Іванівна переконана, що вони підвищують імунітет, позитивно впливають на пам’ять, виводять з організму шлаки, радіонукліди, нормалізують тиск.
Лишки продукції Ірина Тутуєва продає. Зі збутом проблем не виникає, адже мають у Ковелі постійних клієнтів.
– А що робите із м’ясом?
– О, це великий делікатес. Перепілки копчені – дуже смачні, адже м’ясо ніжне-ніжне. А ще по святах можемо засмажити перепелів у сметані, перед тим замаринувавши на ніч з духмяним і чорним перцем та імбиром.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО
Comments: |