Оригінальна капличка стоїть у центрі села Миколаївка Бучацького району. Присвячена вона Ісусу-доброму пастирю. На прохання громади спорудив її місцевий житель Роман Гнатишин. Всередині капличка розмальована сюжетом із життя Ісуса, та й архітектурно відрізняється від звичних, котрі стоять по селах.
– Не хотів робити таку, як усі, – пояснює Роман. – Поряд школа, а дітям, знаю, подобається все яскраве, тому намалював для них картинку на стінах. Навмисне понизив дах – так він краще зберігається під час снігопаду, дощів…
Капличка вилита з бетону, і це ще одна її особливість. «Люди не вірять, що такі речі можна зробити з бетону, – каже сільський умілець. – А я роблю каркас, заливаю його бетоном, шпаклюю, фарбую, і виходить оригінальна будівля…»
У 40-річного чоловіка за плечима дві «вищі», як він жартує, освіти: помічник бурильника і машиніст-тракторист. У його родині не було ні художників, ні скульпторів, а у Романа до мистецтва тяга неабияка. Змалку він любив бавитися з пластиліном – ліпив химерних звірят, пташенят. Лише цей податливий матеріал здатен був утримати хлопця у чотирьох стінах. «Якщо у хаті був пластилін, мене з дому не виженеш, – зізнається Роман. – Коли беру його у руки, то ніби повертаюся у дитинство».
Хист сільського самородка цінять не лише земляки. У прикарпатських санаторіях він робить на замовлення скульптури звірів, камінні панно, огорожі, різьбить сходові марші, підвіконня, викладає мангали і каміни. Роман «на ти» з будь-яким матеріалом, який здатні обробити людські руки. Попередніх ескізів майстер не робить. Усі креслення, каже, тримає у голові, і ніколи у виробах не повторюється.
Світлана Клос,
Тернопільська область
Comments: |