Потепління чи болячки?

Епідемія грипу, вочевидь, уже не за горами. Хоча і гідрометеорологи прогнозують ще незначне потепління, проте епідеміологи уже відслідковують рівень захворюваності на грип та ГРВІ. У Дубенській станції швидкої медичної допомоги, як відзначив під час розмови головний лікар Яків Вагилевич, проводиться щоденний аналіз ситуації.

- Якщо брати цифри в загальному, то 10-15 % людей від загальної кількості населення звертається до нас з ознаками застудних захворювань. У них спостерігається підвищена температура, головний біль. Говорити про гостру вірусну інфекцію не можу. Присутні звичайні застуди. Відповідно робити припущення, що передбачається багато застудних захворювань також не беруся. Прогнозувати щось нині важко. Може, власне, холодні ночі та плюсова температура вдень і ставлять свій відбиток на стан здоров`я дубенчан та жителів району. Саме нині - період, наголошую, для початку щеплення, котрі є нешкідливими. Вакцинаци є, як наші, вітчизняні, так і імпортні. Їх можна придбати у наших аптеках. Але те, що будуть проводитися щеплення людей, котрі найчастіше мають контакт із хворими (медичні працівники, вчителі шкіл, тощо) – однозначно.

Щоб запобігти сезонним вірусним захворюванням, слід завчасно подбати про свій імунітет. Зокрема, повноцінно харчуватися, відпочивати та дотримуватися простих правил особистої гігієни. Адже, коли організм накопичує надмірну кількість шкідливих вірусів та бактерій, вони активуються і розмножуються, і як наслідок — ми хворіємо. Подбати про свій організм варто заздалегідь, щоб сезон епідемії грипу зустріти у “всеозброєнні”. Адже залежно від того, який імунітет має людина, одним легше перенести хворобу, а в інших вона протікає важче і з ускладненнями. Я рекомендував би у таких випадках пити чаї з липового цвіту, малини, їсти мед, який є дійсно лікувальним у всі пори року. Також вживати відвари із трав. Слід не забувати і про цибулю з часником – вони також дають неабиякий помічний ефект проти грипу. Хто ж колись лікував звичайний нежить або застуду антибіотиками? Робили компреси, якими розтирали тіло. До того ж вітаміни обов`язково потрібні організму: лимони, ківі, смородина, шипшина. Але займатися самолікуванням, вживати ті, чи інші препарати без консультації лікаря - не рекомендую, - розповів Яків Ярославович.

Слід зазначити, що цього року в Україні прогнозується штам каліфорнійського грипу Н1N1, так званий "свинячий" грип, Перс H2N3 і Брісбен.

Олег ГАВРИЛЕВИЧ

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>