На іменини двійнят корова «подарувала» теляток-близнят

Підпис відсутній

Підпис відсутній

Перебуваючи на Закарпатті, почули, що село Велика Копаня Виноградівського району славиться на всю Європу – тут часто народжуються двійнята та близнюки. І справді, на вулицях цього мальовничого села можна побачити однаковісіньких людей: і немовлят, і школярів, і пенсіонерів. А причиною цього феномену, як вважають місцеві жителі, є цілюща вода з джерела Чоргів.
Трійні тут не родяться
Про те, що їхнє село потрапило у «Книгу рекордів України» саме завдяки великій кількості двійнят, місцеві жителі і не здогадувалися – над цим не задумувалися, бо споконвіку тут народжуються близнята та двійні.
– У нашому селі, де проживає менше чотирьох тисяч мешканців, 56 пар двійнят: з 1934 року народження і до 2010, – розповідають сільський голова Василь Пилип (у його дружини сестри-близнята) та секретар Оксана Сергеєва. – Проана-лізували, що було, так би мовити, «затишшя» з 1949 до 1956 років. Думаємо, що причиною народження двійнят та близнюків є вода з джерела Чоргів, яку жителі здавна п’ють. Воду досліджували в лабораторії, кажуть, що вона багата на селен, який сприяє роздвоєнню яйцеклітини.
І на підтвердження своїх слів сільський голова Василь Іванович пригадує з-поміж багатьох випадків, як одна жінка з Виноградова роками приїздила сюди на джерело, допоки не народила синів-близнюків.
Іншої думки притримується патронажна медсестра Тетяна Гулянич (до речі, її чоловік з близнят). Вважає, що це відіграє роль спадковість. За 29 років роботи на цій посаді помітила: якщо у сусідній Малій Копані є кілька пар двійнят, то у їхньому селі по кілька пар народжується майже щороку.
– Цікаво, але у селі немає трійні, – зауважує Тетяна Василівна. – Кажуть, що в одного нашого земляка, який тепер живе на Київщині, народилася трійня. Немає у нас і сім’ї, де було б по дві пари двійнят. Хоча минулого року очікували, що жінка народить другу пару, але, на жаль, не виносила.

Кури несуть яйця з двома жовтками
У селі є бабуся Марія Чорба з близнят, котра має десятьох дітей, у трьох із яких теж близнята чи двійні. Наймолодші, як дві краплі води – Іванка та Юля Чорби, котрі закінчили перший клас. Цікаво, як знають хто є хто з них?
– За сережками – хіба не бачите? – дивуються дівчатка всім журналістам. – Деякі хлопці не зізнаються, коли їх питають, а ми правду кажемо.
У місцевій школі навчається 487 учнів, з них 15 пар двійнят, які могли б утворити окремий клас. А й справді, як вчителі розрізняють близнят?
– Наші діти чемні, але буває, що інколи хитрують, – каже директор школи Ольга Сідак. – Якщо підняв відповідати одного, мусиш – і другого. Їх важко розрізнити, адже вони – як дзеркальне відображення. Що казати про вчителів, якщо братів Фогорошів плутає навіть батько! Вони і вчаться однаково, і так само футбол однаково люблять. У вересні знову прийматимемо дві пари близнюків. Що цікаво, за 13 років мого керівництва ще не було двійнят-медалістів.
У селі досі не одружувалися двійнята з двійнятами. Хоча є 51-річні сестри-близнята – Тетяна Палчей та Ірма Чик, до яких сваталися брати-близнюки. «Проте Ірма відмовила, бо вже мала нареченого, а я вийшла за того близнюка, – каже пані Тетяна. – Ми досі із сестрою дружимо, навіть зачіски робимо однакові і однаково одягаємося».
Наймолодшим у селі двійнятам минув лише рочок. До діток нас веде працівник сільської ради Маріанна Антолик, яка з радістю хвалиться, що має аж три пари близнюків троюрідних братів та сестер. Мама маленьких Віталіни та Віталика Рената Панич дуже рада, що у неї двійнята, хоч і клопоту з ними багато. Молода жінка, у якої це перші дітки, переконана, що посприяла вода з джерела: років сім тому, коли ще не знали про цілющість Чоргова, провели з нього воду до себе додому. «І їсти варимо, і худобу поїмо, і перемо», – каже молода мама. І що цікаво, 17 травня, коли її двійнятам виповнився один рочок, корова у той же день привела теляток-близняток!
– Бачте, то не диво, ветеринар казав, такі випадки бувають. В нас у селі навіть кури несуть яйця з двома жовтками, – сміється бабуся діток. – То все наша вода чарівна з Чоргова. Ще моя бабка казала, що та вода її лічила.
Про феномен Великої Копані розповідало не тільки українське телебачення, а й чеське, угорське і навіть корейське. І тепер біля джерела, над яким хтось повісив іконки, справжній бум – їдуть не тільки з різних куточків України, а й навіть з-за кордону. Іде щодня сюди набрати водички і місцевий люд. Можливо, колись це закарпатське село двійнят перевершить індійське поселення Кандаллур, де проживає 70 пар близнюків?
Олена ПАВЛЮК,
Закарпатська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>