Він її не бачить, вона його не чує…
Підпис відсутній
Життя нерідко підкидає такі драматичні сюжети, яких не вигадає жоден сценарист. Коли слухала цю історію, в самої стояли сльози в очах. А люди, про яких йдеться, не падають духом, не нарікають на долю. Вони просто намагаються так прожити кожен день, наче він – останній.Свекруха не хотіла німої невістки
Ігор вподобав Настю… в інтернаті. Він прийшов туди на роботу після закінчення медінституту. Батьки не хотіли, аби їхній єдиний син пов’язував долю з таким специфічним закладом і до останнього вмовляли йти на роботу в інше, значно престижніше місце. Проте хлопець настояв на своєму рішенні. Хотів самостійності.
Дівчина там навчалася. Окрім того, що від народження не чула, Настя ще була дуже хворобливою. До неї постійно «чіплялися» застуди, отити, «респіраторки». Тож Ігореві доводилося з нею бачитися часто. Спершу їхні зустрічі проходили спільно із сурдоперекладачем. Але хлопець швидко опанував мову жестів, і невдовзі вже міг сам спілкуватися з Настею (й іншими учнями інтернату).
Ці «зустрічі по роботі» швидко переросли у більш ніжні стосунки. Ігор не просто перейнявся долею бідової дитини, а відчув, що йому не вистачає її мовчання. Навколо допікала суєта, шум, постійні напучування батьків. А Настя дарувала спокій і розраду. Таку жінку йому хотілося бачити поряд себе. Тож одного разу Ігор вирішив познайомити її зі своїми батьками.
А вони й не здогадувалися, наскільки особливою виявиться наречена їхнього сина. Звісно, чули від Ігоря про дівчину тільки найкраще: яка вона гарна, добра, ніжна, турботлива й спокійна. Гордилися, що ще й талановита (дівчина робила дивовижної краси вироби з бісеру й одне намисто якось передала Ігоревій мамі – у день народження). Зраділи, коли прочинилися двері й у хату разом із сином зайшло сонячне дівча з чарівною усмішкою. Але… Їхні обличчя враз змінилися, коли замість «привіт» побачили незна-йомий жест, а з вуст дівчини не зійшло ані слова.
Настя вмить відчула оту неприязнь, вороже ставлення до себе. На очах забриніли сльози. Ігор вдав, що нічого не помітив, і повів дівчину оглядати дім. Показував свою кімнату, дитячі фотографії. Він добре чув, як в коридорі мати голосно говорила батькові:
– І з цією німою він планує поєднати своє життя? Думає, сім’я – то тільки любов? А виховання дітей, а утримання родини? Все хоче звалити на свої плечі. А та дівка сидітиме вдома, як пані, тільки їсти варитиме… Не бути цьому!
Ігор радів, що Настя не чує цих слів. Він терпеливо вичекав, коли мати закінчить свій монолог (батько не вставив у нього ані слова), тоді дав знак коханій, аби почекала його хвилинку. Вийшов в коридор і спокійнісінько сказав:
– Буде так, як вирішу я. А не приймете її – втратите і мене. Не біда: наймемо квартиру, житимемо хоч скромно, але щасливо.
Зір втратив після аварії
Як матері не було прикро, а зціпила зуби і таки благословила сина під вінець. Пишного весілля не робили – відгуляли лише скромну вечірку. А тоді почалися звичайні щоденні клопоти.
На диво, спільне життя під одним дахом виявилося не таким пекельним, як відразу думав Ігор. Може, тому, що його Настуня не могла виговоритися свекрусі (хоча він був впевнений, що вона не сварлива, а любляча і розуміюча). Коли дружина завагітніла, влаштувався на більш оплачувану роботу – масажистом в один з приватних медичних центрів. Чекали на поповнення, отже – на більші витрати.
Того дня Ігор був дуже заклопотаний. Відпустивши останнього клієнта, сів за кермо свого авто і попрямував додому. Сутеніло, на землю опускався туман. Раптом наче з-під землі з’явилися перед очима дві фари. Чоловік не встиг загальмувати. Пам’ятає сильний удар, як авто перекинулося. Він тільки встиг виповзти з машини, оглянувся – і пролунав вибух. Осколки розлетілися, як в кіно. Чимось гострим різонуло по обличчю…
Це було останнє, що Ігор бачив. Довгі місяці, проведені в клініках, так і не повернули йому зір.
Тим часом Настя народила хлопчика. Синок з’явився на світ здоровим. Вона доглядала за малечею і допомагала призвичаїтися чоловікові до його нового, особливого життя – життя, у якому немає ні світла, ні тіней, ні кольорів. Навчила орієнтуватися у хаті, пізніше – у шафі знаходити свій одяг, чистити картоплю, користуватися побутовими приладами. За «перекладача» була свекруха – вона озвучувала жести невістки. Тільки тоді мати зрозуміла, що син таки не помилився з вибором своєї половинки.
***
Він її не бачить, вона його не чує… Велика драма, яку щодня гоїть любов. Цим двом закоханим і тепер не потрібно слів і поглядів. Є дотик долонь, вуст, повік.
Ігор так і працює масажистом у приватному медичному центрі. Разом з Анастасією вони вже виховують двійко дітей.
Світлана РІДНА,
Вінницька область