Де шукати роботу вчорашньому студенту?

Підпис відсутній

Підпис відсутній

Сумно, але факт – більшість студентів, отримавши престижну професію та червоний диплом в інституті, не прокидаються завалені вигідними пропозиціями. За статистикою, кожний п’ятий випускник в Україні – безробітний. І, на жаль, твердження про «свіжу» та сповнену ідей голову не грає жодної ролі. Де ж шукати роботу вчорашньому студентові, котрий не має ані покровителя, ані тугого гаманця, щоб “купити” собі бажане місце, ані того міфічного кількарічного стажу роботи?Існує декілька найпоширеніших варіантів пошуку. Насамперед, можна погортати друковані видання із вакансіями. Тут і широка база даних, і доступність, і можливість вивчати ринок праці в цілому: яка спе-ціальність користується більшим попитом та на яку зарплатню розраховувати. Проте є й мінуси такого варіанту пошуку: оголошення надходять переважно з кадрових агентств, тож чи не простіше звернутися безпосередньо туди? По-друге, можна натрапити на аферистів чи мережевий маркетинг. Скажімо, дуже часто можна побачити оголошення про те, що, наприклад, якась  міжнародна брокерська компанія проводить набір менеджерів по роботі з клієнтами, фінансових аналітиків та управляючих активами. Можливо без вищої освіти та досвіду роботи. Погодьтеся, пропозиція  для безробітних випускників дуже приваблива. А коли ви, зателефонувавши, дізнаєтеся, що у вас є шанс отримати цю посаду лише за результатами співбесіди – одразу ж мчатимете в офіс цієї контори. Після запитань, як вас звати та яка у вас освіта, вам повідомляють, що ви їм підходите. Необхідно лише пройти стажування, яке складається з двох курсів: теоретичного та практичного. І якщо теоретичний курс проходять майже всі претенденти, то на практичний залишаються лише одиниці. Причина проста – треба сплатити гроші. Адже тритижневий практичний курс стажування коштує приблизно 500 гривень. Тим, хто наважиться вийняти з кишені кількасот гривень, можу порадити уважно читати договір, який запропонують для підписання. Дрібним шрифтом там прописуються не вельми приємні речі для клієнта: що стажування, за яке ви заплатили – це лише навчальні курси і що свідоцтво про їхнє закінчення вам видадуть лише у тому випадку, якщо ви покажете 80% прибуткових валютних операцій на навчальному демо-рахунку.  А робота? Та хто тут про неї взагалі говорить!
Ще одним досить поширеним способом пошуку роботи на сьогоднішній день є вищезгадані кадрові агентства. Якщо пощастить, маєте шанс потрапити у досить хороші компанії, котрі співпрацюють із агентствами по підбору персоналу. Спеціаліст підшукає вам роботу, варто лише оплатити його послуги. Головне – не потрапити в недобросовісне агентство, яке гроші з вас зніматиме, проте роботи не надаватиме.
Також можна спробувати щастя і на тих підприємствах, де ви проходили практику. Якщо, звісно, ви зарекомендували себе хорошим спеціалістом. А у випадку невдалих самостійних пошуків – завітати у центр зайнятості, де, за потреби, матимете можливість перекваліфікуватися…
Марія МАРТИНЮК,
студентка  III курсу ЛГУ

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>