Сучасна міська людина відірвана від природи, і це ненормально. Подумайте тільки: лінолеум, фарба й лак, якими покриті стіни й меблі, пластик, паркет, синтетичні килими, телевізори, комп’ютер, мобілки – усе, чим оточила себе людина у ХХІ столітті, виділяє шкідливі хімічні сполуки. Мало того, що кожна з цих речовин сама по собі й окремо уже шкідлива, вони ще й перемішуються, утворюючи отруйний для всього живого газовий коктейль. Що ж робити? Шукати допомоги в природи.
Кактуси захищають від радіації
Заслін можуть створити кактуси. І чим їх більше – тим краще. Вони допоможуть нейтралізувати радіаційний вплив на ваш організм.
У сучасних панельних будинках із залізобетону – майже як у пустелі. І тут на допомогу може прийти унікальна рослина, здатна перетворити її в оазис – циперус. Він сам дуже любить вологу, тому горщик з ним ставлять у посудину з водою. До речі, такі піддони з будь-якими вологолюбними рослинами добре мати в усіх кімнатах – вони прекрасно впливають на стан повітря. Водно-газовий обмін у будинку поліпшують антуріум, маранта й монстера.
Кипарис освіжає повітря
Крім того, співробітники американського агентства з аеронавтики й космічних досліджень НАСА з’ясували, що хлорофітум, плющ, хризантема й алое – високоефективні очисники повітря. Немає потреби говорити про те, як погано почувається людина в задушливому приміщенні. Причому річ тут не в нестачі кисню, катастрофічно не вистачає його позитивних іонів, число яких, до речі, швидко зменшується, коли в кімнаті працює телевізор або комп’ютер. Але, виявляється, є кімнатні рослини, які виділяють такі ж іони, роблячи повітря свіжим і легким для дихання. Це хвойні: кипарис, туя, криптомерія.
З бактеріями борються розмарин та цитрусові
Багато кімнатних рослин мають бактерицидні властивості. У приміщенні, де перебувають, наприклад, цитрусові, розмарин, мирт, хлорофітум, у повітрі міститься значно менше мікробів. А частки важких металів, які теж є в наших квартирах, поглинає аспарагус.
Бажано, щоб у будинку був хоча б один кущ герані. Вона не тільки відганяє мух, але й дезінфікує повітря. А те, що герань допомагає при головному болю й здатна виганяти з будинку злих духів та іншу погань, відомо ще здавна.
Втому зніме троянда
Найкраще підтримує й коригує біополе людини троянда – недарма її називають царицею квітів. Кущик кімнатної троянди допоможе вам позбутися втоми й дратівливості. Особливо ефективно впливає троянда тоді, коли в тій же кімнаті ростуть васильок, тархун (естрагон), м’ята або меліса, що створюють цілюще повітря.
А ще наполегливо радимо вирощувати в горщиках цибулю і часник, причому бажано побільше. Крім того, що ці рослини дезінфікують повітря, вони також поліпшують сон. Особливо рекомендується мати їх у своїй спальні тим, хто страждає від неспокійного сну.
Зелень підвищить імунітет
Корисні у кімнатному садку карликовий гранат, що стимулює імунну систему, алое й уся та зелень, що ми із задоволенням їмо: петрушка, селера, кінза, кріп. Це той мінімум рослин, що бажано мати в будинку, якщо в ньому піклуються про здоров’я. Крім того, живі рослини завжди приносять у ваш дім приємні відчуття.
Comments: |