Я живу разом із сином. Кілька років тому приписала до себе внучку (вона залишила мені розписку, завірену головою сільради, про тимчасовість приписки). І от внучка вже давно живе за кордоном, від неї ні слуху, ні духу, а від мене так і не виписалася. Мені вже 83 роки, я хочу залишити хату синові, але паспортний стіл відмовляється виписувати онучку. Звернулася я і в суд, але скоро рік буде, як ніякого результату. Прошу, поясність, чи можу я її виписати з хати без її відома і участі?
Марія ТРОНКА,
с. Мужилів Підгаєцького району
Тернопільської області
Житловий кодекс України передбачає строки збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами та судовий порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок її відсутності понад встановлені строки (статті 71, 72).
Так, при тимчасовій відсутності наймача за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Понад шість місяців приміщення може зберігатись за наймачем і у випадку тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв’язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, – протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання.
Тобто, без відома і участі онучки зняти її з реєстрації місця проживання (виписати) можна лише в судовому порядку, отримавши відповідне рішення суду про позбавлення онучки права користування житловим приміщенням. Якщо ви уже звернулися із позовом в суд, але немає жодної інформації про розгляд справи, зверніться до канцеляції суду й уточніть, в чому може бути причина відсутності такої інформації.
Comments: |