У 2005 році ми переїхали до чоловікової матері (а вона жила не з батьком мого чоловіка). Свекруха допомагала дочкам вітчима. Після смерті свекрухи з’явилася одна з них і подала в суд щодо розподілу будинку. Ми відділили вітчиму через суд дві кімнати, колодязь і сарай. Хочу дізнатися, чому суд зобов’язав нас сплатити йому 2 тисячі гривень за те, що на нашій стороні кімнати нібито більші на 3 кв. м, хоча в документах було написано по 1/2 в рівних долях у вітчима і свекрухи. Роз’ясніть, будь ласка, чи правомірним був суд?
Тетяна, Рівненська область
Насамперед слід зауважити, для того, щоб оцінювати правомірність ухваленого судом рішення, слід ознайомитись із усіма матеріалами судової справи. Разом з тим, відповідно до Цивільного кодексу України, якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим, співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.
Виходячи з судової практики, якщо виділ технічно можливий, але з відхиленням від розміру часток кожного власника, суд з врахуванням конкретних обставин може провести його зі зміною ідеальних часток і присудженням грошової компенсації учаснику спільної власності, частка якого зменшилась.
Таким чином, якщо судом дійсно встановлено, що на Вашій стороні кімнати більше на 3 кв. м, очевидно правомірно зобов’язано сплатити вітчиму грошову компенсацію вартості цієї частки.
Comments: |