Крику про допомогу ніхто не чув
Невимовне горе дуже підкосило молодих батьків. Кожен, хто чув про біду Дроздиків, – знайомий і чужий – не стримує сліз. Важко знайти слова, щоб в дні такої скорботи постукати у їхні двері. Бо навіть найщиріше співчуття не гоїть відкриту рану на серці. Діточок не повернути…
На Поліссі здавна існує традиція у переддень Зелених свят прикрашати оселю лепехою. У Фаринках нарізати аїру можна в різних місцях. Та чомусь діти завше юрмляться на лужку в центрі села, навпроти школи. Тим більше тепер, коли посеред луків вирили копанку.
У сільраді в Пнівному, куди належить і згадане село, пояснили: місцевість там дуже болотиста. Особливо навесні, коли тануть сніги, а потім йдуть дощі, не тільки той лужок, а й людські обійстя дуже підтоплює. Тому місцевий житель звернувся з проханням дозволити йому вирити ставочок, щоб воду стягувало, – поглибити канаву, яка раніше там була. Так кілька місяців тому й з’явилася необгороджена копанка. Вона справді невелика – має площу десь п’ятнадцять на двадцять метрів. Глибина, кажуть, до півтора метра.
Навколо після травневих гроз добре хлюпає під ногами, не всюди пройдеш без гумових чобіт. Там стільки лепехи – просто зелене море! І не треба за нею йти вглиб – аїр густими заростями розкинувся неподалік дороги, у цілком безпечному для дітлахів місці. Не дивно, що й цієї весни, як завжди перед Зеленими святами, хлоп’ята та дівчатка, наче горобці, висипали на луг.
Повторюсь: тут центр села. Лужок добре видно з вікон місцевої початкової школи. За якусь сотню-другу метрів – і магазин. Тим більше, на суботу припало ще одне свято – травневого Миколая. Тож було тут дуже людно! Але дитячого крику про допомогу ніхто не чув.
Тато пірнув і натрапив на тільце доні
Дроздики теж готувалися до свята. Мама Алла нарізала кілька салатів, розлила холодець, смачне желе (бо ж діти так його любили!). У мисці сходив хліб. Було вже добре по обіді, коли Алінка та Василько попросили в неї дозволу піти на луг, щоб насмикати лепехи.Нещастя пророчили віщі сни
Першою знайшли дівчинку, десь за півгодини – і братика. Поховали їх у спільній могилі на кладовищі у Пнівному на Трійцю. Велелюдну процесію супроводжувала “швидка”. Мама якось трималася, бо її добре “накачали” заспокійливим. А тато усю дорогу непритомнів.
Жінка показує фотографії загиблих діток. Зі знімків усміхаються два сонечка. Не віриться, що їх уже немає серед живих.
– Ви знаєте, за два дні до трагедії Василькове фото ні з того, ні з сього впало зі стіни, – пригадує Алла Олександрівна. – У четвер діти прийшли зі школи. У кімнаті була я і Аліна, а Вася десь вийшов. Я обертаюся, бачу – портрет сповзає зі стіни і падає сам по собі (цвях залишився). Тоді відразу подумала: щось має недобре бути. Але я раму склеїла і повісила фото назад. А в суботу таке сталося.
Рідні кажуть, що вже за тиждень до трагедії не мали спокою. Комусь снилися віщі сни – що Дроздики поставили на подвір’ї дві хати, готуються до великого торжества. Комусь – що треба взяти дві квітки. Були в неділю і квіти, і гостина. Тільки подія зібрала усіх дуже сумна...
– Як двох всюди ходили, так і пішли разом від нас навіки, – плаче мама. – Ще тепер ось таке згадала. Десь тиждень тому сиділи вони вдвох на кухні, а я картоплю терла. Раптом Алінка питається: “Мамо, а як ми умремо, ви будете за нами плакати?” Я як схоплюся! Кажу: “Що ти таке говориш? Як я житиму без вас?”
Дні минають, а перед очима всміхаються Василько та Алінка. Мати чекає їх зі школи. Обідня пора – виглядає за вікно, чи, бува, не повертаються з уроків. Розум констатує: дітей вже нема. А душа кричить і плаче, не відпускаючи спогади...
Наталія КРАВЧУК,
Волинська область
Фото автора
Колектив редакції “Вісник+К” висловлює щире співчуття родині Дроздиків з приводу тяжкої втрати. Розділяємо Ваш біль, сумуємо разом з Вами.
Comments: |