чупакабра наводить паніку на худобу і людей

Китайці назвали цю істоту чупакаброю

Китайці назвали цю істоту чупакаброю

Люди панікують: на заході нашої держави все частіше говорять про появу загадкової істоти-вампіра, котра душить кролів та випиває з них кров. На карті України до “помічених” чупакаброю Тернопілля та Львівщини приєдналися сусіди – Рівненщина і Волинь. Уже є чимало свідків, котрі стверджують, що на власні очі бачили невидане чудовисько ростом з людину з величезними кігтями. Декотрі навіть потерпіли від пазурів таємничого звіра. Проте ні хитрощі мисливців, ні професійні облави правоохоронців поки що не допомогли впіймати цю хижу тварину.Неймовірний шок після зустрічі із загадковою істотою пережила мешканка села П’ятигори Здолбунівського району Рівненської області Раїса Середюк. Жінка пізно ввечері поверталася з роботи додому, коли на неї поблизу кладовища накинувся невідомий звір. Так роздер на бідолашній куртку, що сліди від пазурів залишилися на спині. Від переляку вона втратила свідомість. Очуняла в лікарні. І хоч скептики все одно не визнають існування чупакабри, жінка твердо переконана: бачила саме її.
Незадовго до цієї пригоди невідомий вампір подушив та випив кров у кількох десятків кролів у різних господарствах згаданого села і сусідніх населених пунктів Здолбунівського району. Приблизно в той же час хтось повбивав кролів і в Іваничівському районі на Волині. Клітки, де селяни тримали живність, були понівечені – замки зламані, повиривані дошки. Тільки істота, що має добру силу, могла таке вчинити.
Балачки навколо цих загадкових подій не вщухають. Днями почула ще один факт хазяйнування таємничого звіра. Надія Піпко з села Прилуцьке, що за кілька кілометрів від обласного центру Волині, розповіла: подібна пригода трапилася на її обійсті років сім тому. Тоді про чупакабру в Україні не було чути. Тож господиня “приписала” розправу над її кролями психічно хворій людині.
– Було літо, ми з чоловіком на світанку зібралися до лісу по гриби. Але вийшли на подвір’я і вжахнулися. Матінко! Посередині лежала гора... наших кролів. Мертві тушки були акуратно складені одна на одну. Звісно, до лісу ми вже не пішли. Стали гадати, хто ж так похазяйнував? Було відкрито шість кліток. У деяких двері повиривали “з м’ясом”, у деяких – акуратно познімали з металевих петель. В інших клітках, де так і не змогли добратися до кроликів через дверцята, були повиривані збоку дошки. Невідома істота вбила 15 кролів. Вціліли тільки тваринки у верхніх клітках. Там на дошках залишилися глибокі сліди від чиїхось кігтів. Вже по цьому можна було судити: на кролів напало щось розміром з величезного, як теля, пса, – пригадує жінка.
Аби вберегти іншу живність від непроханого нічного гостя, господарі повністю переробили клітки. Поставили металеві піддони, дошки понабивали у два шари, укріпили дверцята і почепили нові замки.
Ми попросили прокоментувати ці події Ярослава Омельковця, доцента кафедри зоології Волинського національного університету імені Лесі Українки:
– Звісно, є невідомі науці види тварин. Але що чупакабра – якийсь мутант, малоймовірно. Історія з цією загадковою істотою, швидше за все, результат людської уяви. Начиталися про неї у пресі чи надивилися телепередач. Що дехто нібито її бачив, то, можливо, мова йде про якусь хвору екзотичну тварину, що втекла з приватного звіринця, чи навіть звичайного пса, ураженого лишаєм. Згідний: видовище малоприємне. А щодо того, що хтось душить кролів і випиває з них кров, то це може бути робота хижаків. Зокрема, тхора чи кам’яної куниці. Років 27 тому в Луцькому районі – в селах Усичі, Буяни та інших – була подібна “пошесть”. Хтось просто акуратно відчиняв дверцята кліток, де люди тримали кролів, витягував тварин, убивав і акуратно складав на купки. Тоді говорили про зловмисника (людину), який мститься селянам. Невдовзі його впіймали. Це був... собака. Дверцята він акуратно відчиняв лапами і носом. Після того, як шкідника знищили, масова загибель кролів припинилася.
Наталія КРАВЧУК,
Волинська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>