перше в історії України національний природний парк «Прип’ять-Стохід», що на Любешівщині, включено до складу трансграничної українсько-білоруської території «Стохід-Прип’ять-Простир» міжнародного значення. Завдяки програмі розвитку ООН/ГЕФ (глобального екологічного фонду) парк отримав диплом секретаріату Рамсарської конвенції.
– Віднині парк став об’єктом міжнародної уваги, а його територія, що складає 39315,5 гектарів, увійшли до складу угідь, що особливо охороняються, – наголосив на прес-конференції Микола Стеценко, перший заступник начальника державної служби заповідної справи України. – Парку надаватиме допомогу як держава, так і міжнародні інституції.
Всього ж на Волині під охороною держави знаходиться 374 об’єкти природно-заповідного фонду. Процент заповідності по області складає 9,9 відсотка (по Україні – 5 відсотків, міжнародний показник – не менше 10). Яка економічна вигода буде від парку і його нового статусу? Створення водно-болотних угідь – прибуткова справа для суспільства, тому що вони поглинають парникові гази. І за кордоном витрачають мільйони, щоб заболотити території, яким завдала шкоди меліорація.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Comments: |