Волинському фермерству – 20 років

Ні для кого не секрет, що в нашій державі основними виробниками продукції є саме особисті селянські господарства. Лише у Волинській області їх є аж 166800. Крім того, зареєстровано 894 фермерських господарства, в яких під урожай 2009 року було засіяно 24,4 тисячі гектарів зернових і отримано 55,2 тисячі тонн збіжжя. Середня урожайність склала 23,2 центнера з гектара. А якщо ще додати продукцію одноосібників!
– Ми можемо закидати державу зерном, молоком, м’ясом, овочами, аби тільки підтримували дрібного господарника, – сказав під час проведення XX обласної конференції асоціації фермерів і землевласників Волині Дмитро Себій із села Верба Володимир-Волинського району. – От я маю 69 років, а ще хазяйную, разом з дружиною обробляємо 30 гектарів землі. Правда, не завжди таланить зі збутом вирощеної продукції. Але ж і не працювати не можна. Бо людина, що не працює, – деградована людина. Ми, українці, повинні шанувати, що Бог дав нам 25 відсотків світових чорноземів – бери, обробляй! Нині інтерес до нашої держави посилився саме через землю. І комусь дуже вигідно, щоб країну закидати неякісною продукцією, де в маслі нема масла, а в сирові – сиру. Натомість, щоб своє, вітчизняне, було невигідно вирощувати. Тож господарникам треба гуртуватися і відстоювати своє!
За період з 1991 року фермерські господарства області за рахунок коштів державного бюджету отримали фінансової допомоги в сумі 12 мільйонів гривень.
– Одним з напрямів підвищення ролі та конкурентоспроможності фермерських господарств на ринку сільськогосподарської продукції є виробництво екологічно чистої продукції, – зауважив на конференції Анатолій Аршулік, начальник головного управління агропромислового розвитку області. – Наші сусіди-поляки з Люблінського воєводства вже давно над цим працюють. Крім того, в країні підтримуються садівництво, ягідництво, хмелярство, тваринництво. Є певні напрацювання зі створення в області агроринків, обслуговуючих кооперативів.
Голова асоціації фермерів Волині Микола Собуцький наголосив, що сьогодні такий напрямок, як створення зелених ринків, виходить вже за межі Луцька. Фермери області працюють над створенням регіональних гуртових ринків, тому, як партнери, працюють з владою Горохова, Луцька, Ковеля.
– Так, всім треба об’єднуватися. Бо тільки коли групуватимуться садівники і ягідники, грибники і тваринники, інші галузі, ми зможемо знаходити ринки збуту своєї продукції. Інший етап – не просто продати продукцію, а переробити її, а це – квашення, сушіння, заморожування, – зауважив Микола Тихонович.
Основними проблемними питаннями, які гальмують фермерський рух, селяни назвали слабку державну підтримку, спотвореність у цінах на рослинницьку і тваринницьку продукцію, низьку матеріально-технічну базу господарств, брак коштів для поповнення основних фондів, закупівлі поголів’я худоби, насіння, мінеральних добрив, засобів догляду за рослинами та необхідної техніки й недосконалість механізму довгострокового кредитування та оподаткування.
За досягнуті успіхи у праці, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу області та з нагоди 20-ї річниці фермерського руху на Волині перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Заремба та заступник голови облради Борис Загрева вручили кращим головам фермерських господарств та власникам особистих селянських господарств нагороди. З 20-річчям фермерського руху в нашому краї волинян привітав перший заступник генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Микола Стрижак.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>