Сталіна, Рузвельта та Черчилля врятувала дівчина з Костополя

Продовження. Початок у №№50, 51До рук Кузнєцову потрапив портфель з документами. На схемі всі лінії телефонного зв’язку сходилися в одній точці – біля села Стрижавка на території Вінницької області. Згодом цю інформацію підтвердили інші розвідники. Про ракети ФАУ та замах на “Велику Трійку” також повідомила костопільчанка Майя Мікота. Але всі заслуги радянська пропаганда приписала Кузнєцову.

Маленька Майя попередила про замах на «Велику Трійку»
– Яким чином простій дівчині з Костополя вдалося роздобути суперсекретну інформацію про підготовку німецькою розвідкою замаху у Тегерані на Сталіна, Рузвельта і Черчилля.
– У 1943 році маленькій Майї виповнилося лише 19 років. Вона була чарівною та привабливою і жила тоді у Рівному. Притягувала чоловіків, наче магніт. За доволі короткий час Марія Мікота зуміла причарувати і закохати у себе начальника спеціальної диверсійно-терористичної групи абверу майора Ортеля, який належав до найближчого оточення легендарного німецького диверсанта Отто Скорцені. У Рівному офіцер керував розвідшколою, замаскованою під приватну стоматологічну клініку. А вечорами розважався разом зі своїми колегами у ресторанах в компанії Майї та інших подруг. Як і більшість чоловіків, Ортель любив хвалитися. Якось він проговорився, що скоро у німців з’явиться суперсекретна зброя (мова йшла про ракети ФАУ, які на великій швидкості можуть пролітати 400 кілометрів і мають велику руйнівну силу). Інформацію про це через кілька днів передали у Москву. Розвідниці вдалося дізнатися про ще одну спецоперацію. Ортель похвалився, що відправляє в Москву агентів – перевербованих німецькою розвідкою співробітників НКВС. Вони повинні перейти лінію фронту, дістатися у радянську столицю і ліквідувати німецьких генералів фон Зейдліца та фон Даніельса, які потрапили в радянський полон і організували в Москві Союз німецьких офіцерів. Його члени у радіопередачах та через звукові підсилювачі на передовій агітували німецьких солдатів переходити на радянську сторону. Саме завдяки Майї терористів вдалося схопити у Москві.
Якось Ортель сказав коханці Майї, що його терміново викликають у Берлін, і деякий час вони не будуть бачитися. Перед від’їздом поцікавився, що їй привезти з відрядження: “Може, персидський килим?” Далі інформація пішла по налагоджених каналах: Майя переказала розмову Лідії Лісовській, та – Кузнєцову, а із загону Медведєва передали у Москву. Там аналітики одразу зрозуміли, що може цікавити у Персії майора абверу з найближчого оточення гітлерівського улюбленця – диверсанта Отто Скорцені: німці готують замах на “Велику Трійку”. Згодом підтвердження цієї інформації надійшло з інших джерел. Коли б німецьким спец-службам вдалося здійснити свій задум, хтозна, як би далі розвивалася світова історія.
– Вас звинувачують у тому, що Ви розвінчали міф про безстрашного розвідника.
– Це не так. Я просто знайшов нові факти, які доповнюють невідомі сторінки біографії. Колись, можливо, ми дізнаємося всю правду про цього розвідника та диверсанта. Потрібно визнати – Микола Кузнєцов надзвичайно смілива людина. Постійно наражався на небезпеку та ризикував своїм життям. Наведу кілька прикладів.
20 вересня 1943 року диверсант-розвідник Микола Кузнєцов у місті Рівне здійснив черговий, але невдалий замах на заступника гауляйтера України генерала Даргеля. Замість високопосадовця було вбито другорядних німецьких чиновників Геля та Вінтера.
Часопис “Волинь” писав: “У понеділок, 20 вересня 1943 року, о 13.30 на вулиці Шльоссштрассе у Рівному було вбито пострілами ззаду керівника головного відділу фінансів рейхскомісаріату України радника Ганса Геля і касового референта Вінтера. Ті, хто дав вбивці доручення, діяли за політичними мотивами”.
Кость ГАРБАРЧУК
Далі буде

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>