Сталіна, Рузвельта та Черчилля врятувала дівчина з Костополя

Продовження. Початок у №50

Поки формували потяг, один з менших братів Марії встиг дістатися до Рівного і повідомити про те, що сталося, її двоюрідну сестру Лідію Лісовську. На той момент вона вже встигла завести зв’язки з впливовими німецькими чиновниками і почувала себе у Рівному доволі вільно.

Саме Ліда й зустріла на станції Рівного (тимчасової столиці України) потяг із косто-пільськими бранцями. Лідії вдалося вирвати сестру з німецького полону. Вона і влаштувала її згодом працювати офіціанткою у потяг “Берлін-Харків” та в одне з найпопулярніших місць нічних розваг у Рівному казино “Дойчегофф”. Тоді і потрапила “Маленька Майя” під приціл розвідок, які діяли на теренах рейхскомісаріату.

Любовний роман з батьком Жириновського

 

– Розкажіть, яким чином зовсім юна 17-річна Майя Мікота стала розвідницею?
– Завдяки своїй двоюрідній сестрі Лідії Лісовській. Це унікальна жінка. Народилася 1910 року, її дівоче прізвище Демчинська: мама – полячка, батько – росіянин. Закінчила Варшавське балетне училище та консерваторію. Неодноразово здобувала призи на змаганнях із верхової їзди, влучно стріляла з обох рук. На початку 1930-х була балериною, виступала у Варшаві. Якось їй та ще кільком привабливим артисткам один продюсер запропонував спробувати себе у кіно, і запросив у Голлівуд. Дівчатам навіть видали аванс. Але дорогою вони дізналися, що їх везуть у бордель на Близький Схід. Ліда втекла з поїзда у Берліні. Аванс витратила на модний одяг та прикраси. Жінка добре розуміла, що її будуть розшукувати, тому повернулася не у Варшаву, а два роки (1932-1934) провела у провінційному містечку Костопіль, за 50 кілометрів від Рівного. Ще живуть люди, які добре пам’ятають цю яскраву даму. Одна жінка розповіла, що Лідія була надзвичайно красивою шляхетною панянкою з вишуканими манерами, шикарно одягалася. І тут у її житті відбулася ще одна зустріч – з майбутнім батьком скандального російського політика Володимира Жириновського Вольфом Ейдельштейном. У маленькому Костополі, де сім тисяч мешканців, вони не могли не зустрітися. Кажуть, Ліда і Вольф познайомилися на стадіоні під час спортивних змагань. До війни, при поляках, це було улюблене місце відпочинку місцевих мешканців.
У 1930-ті роки минулого століття Ейдельштейни були однією з найзаможніших родин не тільки у Костополі, але й у всій губернії. Вольф повернувся після навчання у Відні, і одразу звернув увагу на цю неординарну даму. Його батько, ортодоксальний єврей, заборонив синові зустрічатися з полячкою. Вольф послухався, але найцікавіше, що протягом кількох років старий Іцхак Ейдельштейн виділяв Лідії гроші. Цю загадку поки не вдалося розгадати: за що красивій дамі допомагав заможний єврейський фабрикант? Згодом вона вийшла заміж за польського офіцера, поручика Єжи Лісовського. З тих пір Лідія стала Лісовською. Під цим прізвищем вона увійшла в історію. У 1938 році Лідію завербувала польська развідка, є відомості, що вона співпрацювала і з англійською розвідкою.
Кость ГАРБАРЧУК

Далі буде

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>