Ми з чорнобильської зони, а тому нашим дітям платять за харчування. Але сума виплат постійно змінюється: то 200 грн, то 175, то 130, а потім 150. Скажіть, яка ж сума встановлена законом?
Також іще одне питання нас, жінок, турбує – відвідування дитячого садочка. Чи обов’язково дитині, якій виповнилося п’ять років, іти у дошкільну групу? Бо у нас в селі кажуть, що так, і це приписує закон, але нам його не показують. Якщо ми не працюємо, сидимо вдома, то навіщо кудись віддавати дитину? Це хіба не наша справа, пускати дітей у дитячий садочок чи не пускати?
Жінки села Карпилівка
Рокитнівського району
Рівненської області
Карпилівчанки, певно, мають на увазі чорнобильські компенсації дітям, які не відвідують садочок і не перебувають там в обліковому складі. Отож, виплати і дійсно різняться, але, як кажуть, у рамках закону. А якщо точніше – наказу Міністерства праці та соціальної політики, який наголошує на тому, що компенсація визначається на основі середньої вартості харчування для дітей, затвердженого органами місцевого самоврядування. Головний спеціаліст відділу соціальних гарантій населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, головного управління праці та соціального захисту Рівненської облдержадміністрації Лариса Ревко пояснила, що сума виплат коливається щомісячно й залежить не тільки від віку дитини, а й від місцевості, у якій доводиться проживати. Наприклад, за вересень цього року у Здолбунівському ра-йоні компенсація становила 71,62 грн, а у місті Рівне – аж 259,60 грн на дитину від трьох до шести років. Є й такі райони в області, де ці виплати встановлюються органами селищної ради. Певно, що тоді компенсаційна сума різнитиметься навіть у двох сусідніх селах. Загалом така ситуація є в усіх областях України.
А от що стосується до-цільності відвідування дитячого садочка перед школою, батькам варто погортати Закон України “Про дошкільну освіту”, ст. 4, п.1 – “Дош-кільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні”. Щоправда, він дозволяє здобувати первинну освіту і вдома. Не просто сидіти з мамою, а отримати певний перелік знань, норм і навичок. Тетяна Соломіна, головний спеціаліст з дошкільної освіти управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, коментуючи це питання, розповіла, що сьогоднішня шкільна програма дуже важка, і дитині, яка жодного дня не була у колективі, не знає, що таке урок чи заняття, буде важко адаптуватися до змін:
– Звичайно, якщо мама має спеціальний фах і забезпечить свою дитину тим обсягом освіти, який встановлено нормами закону, у дошкільний заклад можна і не ходити. Але, судячи з листа, цими жінками, швидше за все, керують фінансові питання, а не майбутнє дітей. Оскільки вони проживають у чорнобильській зоні, їм вигідніше тримати дітей вдома і отримувати “живі” гроші на руки, аніж водити у садочок, де за ці кошти дошкільняток харчуватимуть.
Мирослава КОСЬМІНА
Comments: |