Пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства відзначив річницю з дня відкриття
Нелегали з двадцяти країн світу живуть у спеціалізованому закладі в ліску поблизу села Журавичі Ківерцівського району. Тут створені євроумови, а в меню підбирають страви то зі свинини, то з яловичини, враховуючи віросповідання кожного.
Пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, розташований на базі колишнього військового містечка. Після зробленого сучасного євроремонту за кошти нашої держави та Міжнародної організації з міграції тут стало дуже затишно. Два приміщення займають гуртожитки, де живуть мігранти. У холі телевізор з кабельним телебаченням, музичний центр, різноманітні настільні ігри, а під розкішними соснами обладнаний спортивний майданчик з тренажерами. Є навіть спеціальна кімнатка для проведення релігійних обрядів. Згідно із законодавством до фізичної праці нелегалів можна “запрошувати” лише за їхнього власного бажання та письмової згоди. А якщо не хочеш, то тільки їж, відпочивай, займайся спортом, правда, під пильним оком охорони. Шість місяців триває такий “курорт”, а тоді іноземців відпускають і рекомендують звертатися до свого посольства та збиратися додому. Та чи справді вони їдуть на батьківщину, чи далі шукають щастя тим же нелегальним шляхом, невідомо, бо законодавством не передбачено відстеження їх повернення.
– Нині у нас проживає 130 мігрантів. Є з Пакистану, Афганістану, Індії, Сомалі, Бангладеш, Гвінеї. Найчастіше вони легально прилітають в Москву, а тоді вже потрапляють на гачок аферистів, які обіцяють їх за певну плату доставити в Німеччину, Францію. Україна є транзитною на шляху до Європи. Обдурених людей, а то й цілі сім’ї, висаджують десь у лісі чи далеко від населених пунктів і кажуть: “Ось там Польща, йдіть”. А насправді опиняються в Україні. Так потрапляють до нас, – розповідає директор пункту Юрій Березинський.
Сільський голова Журавичів Леонід Лукашук зізнається, що спочатку місцеві жителі були проти пункту – думали, що нелегали будуть красти, але нині задоволені, бо багато працюють там в охороні. А на день села один з нелегалів, який був викладачем музичного училища, організував концерт за участю індійців та пакистанців. І мігранти повеселилися, й людям було цікаво.
Руслана ТАТАРИН,
Волинська область
Comments: |