Вишиті ікони дарує храмам

Майя БУБАЛО зі своєю вишитою іконою

Майя БУБАЛО зі своєю вишитою іконою

Майя Бубало пересувається за допомогою інвалідного візка. Доля відібрала у дівчини здатність ходити, зате дала золоті руки. Цьому підтвердження –  вишиті нею ікони.

Та не тільки на виставці можна побачити її роботи. Майя дарує їх довколишнім православним храмам. Її рукотворна ікона “Воскресіння Господнє” з’явилась і в недавно збудованій церкві В’язівного Любешівськго району – села, де мешкає дівчина. Вона особлива у її доробку – найбільша за розміром від усіх попередніх (90 на 140 сантиметрів!),  і вишивала дівчина її майже півроку, з лютого по червень. Працювала здебільшого вечорами, бо вдень має чимало інших клопотів: незважаючи на прив’язаність до візка, Майя допомагає батькам вести домашнє господарство, має багато друзів у селі.
– Я дуже рухлива, – каже вона про себе, –  і зовсім не безпорадна, як може комусь видатися, побачивши мене в інвалідному візку. Крім вишивання і плетива, дуже люблю квіти. Біля хати облаштувала клумбу, де сама їх вирощую. Найбільше подобаються тюльпани. Торік мала їх близько п’ятисот кущів різних сортів. Насіння виписую поштою, а поради, як їх вирощувати, черпаю у газеті “Сільський вісник”.
– Ікони вишивати хто порадив?
– Сама. Захотілося, крім простеньких візерунків, щось вишити складніше – картину, наприклад. Вирішила почати з ікони. Це мене так захопило, що тепер нічого іншого вже вишивати не хочеться. Але таких великих, мабуть, уже не робитиму. Схеми майбутніх вишивок беру здебільшого з журналів або надсилає мені з львівського музею вишитих ікон його організатор отець Дмитро Блажійовський (йому уже 90 років, але він ще й досі сам їх вишиває). Малюнок цієї ікони саме від нього. Правда, я її збільшила майже вдвічі, а перед тим точну копію Блажійовського вишила й подарувала церкві села Воля-Любешівська, звідки родом моя мама.
Майя – оптимістка за вдачею, не любить сумувати. Диву даєшся, знаючи, що майже два десятки років пересувається на інвалідному візку. Захворіла у п’ятому класі, зробили операцію на хребті, після якої злягла зовсім. Місцеві лікарі вже й не знали, від чого і чим лікувати, а повезти дівчинку до спеціалістів хоча б до Києва у батьків не було змоги. Так і лишилася б, очевидно, нерухомою, якби не взялася за себе сама – після наполегливих занять оздоровчою гімнастикою не тільки підвелася з постелі, а й ходити потроху стала. Дівчина, як уже було сказано, має багато друзів, і один з них, Юра, також інвалід і теж має золоті руки, витинає з дерева різноманітні вироби. До речі, різьблені рамки до Майїних ікон саме він і виготовляє. Ось такий творчий тандем вималювався у невеличкому поліському селі.
Микола ШМИГІН,
Волинська область
Фото автора

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>