Полотно розміром два на три метри вже не тільки обрамлене хрестиками, а й поступово заповнюється кольорами. За словами Василя Богдановича, до цієї благородної справи нині долучилися понад три тисячі громадян. Він сам чи не перший зробив кілька хрестиків. Рукоділля для пана мера – справа не чужа, адже його свого часу закохала у вишивку мама. Тож хрестики владця на полотні виглядають не просто пристойно – їх важко розрізнити з-поміж ділянок, зашитих професійними майстринями.
Вишиваний прапор Славути уже побував не тільки у мерії, а й у всіх школах міста, дитячих садочках, навіть у райвідділі міліції. Кожен учасник акції отримав почесний серти-фікат – вписав свої ім’я в історію міста. Окрім власне мешканців Славути, свій слід на полотні залишили мери Острога, Нетішина та Шепетівки. Нині тут міркують, як би й Президента до цієї місії долучити.
Символіка прапора Славути прозора, як вода у ріках, що біжать містом. Саме вони – Утка та Горинь – у межах населеного пункту зливаються в одну. Відповідно бачимо й на прапорі дві блакитні стрічки, що поступово переходять в єдину кайму. Вона поділяє стяг на блакить (символізує Поділля) й малинове полотно (символізує історичну Волинь). Зліва – рівносторонній трикутник зеленого кольору, що означатиме вічнозелені ліси і луги навколо Славути. У його центрі бачимо сонце з дванадцятьма променями – символ життя, світла, пізнання.
– Долучаючись до цієї акції, кожен залишає тут свої найкращі емоції, а у книзі відгуків – побажання нащадкам, – каже міський голова Славути Василь Сидор. – Плануємо, що візьме участь не менше 30000 осіб. Це буде оберіг для жителів міста. Його використовуватимемо на усіх офіційних торжествах. А так буде знаходитися у міського голови в кабінеті. Цей стяг має залишитися поколінням – зберегтися і через сто, і через 200, і через 300 років.
Реліквію хочуть вишити до дня народження міста, яке припадає на 21 вересня. До акції долучилися й ми – журналісти “Вісника і Ко”.
Наталія КРАВЧУК,
Хмельницька область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО
Comments: |