Голодомор, влаштований батьками

Недавно в реанімаційне відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні поступили двоє немовлят з діагнозом гіпотрофія третього ступеня. Якщо сказати більш зрозуміло, обоє нагадували в’язнів концтабору – на малюках були лише кістки та шкіра. А заморили дітей голодом їхні батьки, які мають і будинок, і господарство. Брудний одяг малюків гниє у хліві
Горе-батьків у Баглаях, де живуть, не люблять. Тому розмовляли з нами люди із пересторогою, боячись розправи. Як розповіли односельчани, пара живе у громадянському шлюбі. Галя народила шестеро дітей, четверо з них – спільні з Миколою, її нинішнім співмешканцем (імена змінено).
Дванадцятирічний хлопчик, батька якого ніхто не бачив, у вісім років сам попросився в інтернат. Він помирав чотири рази: у чотири місяці отруївся чадним газом, у піврічному віці потрапив до лікарні з недокрів’ям, через кілька місяців його доставили туди ж з тим же діагнозом, а в рік і чотири місяці малюк обварився окропом, пролежав в опіковому відділенні два місяці. Як кажуть люди, “мати п’яна була весь час, от дитина й гибіла”. Наступного сина, теж невідомо від кого, Галя народила вдома, при пологах був присутній вітчим. Хлопчик пізно почав ходити, розмовляти, була підозра, що він взагалі не зможе вчитися. Нині хлопчик добре вчиться, щоправда, живе у маминої матері, яка п’є (нерідко – разом з донькою), через що її власні діти виросли в інтернаті, краде, хата занедбана. У шестирічної, уже спільної доньки серйозні проблеми зі здоров’ям і з навчанням. Майже трирічний синочок лише недавно почав розмовляти. А двійнята народилися семимісячними. Дівчинка важила 1500 грамів, хлопчик – 1400.
– Я весь час була на городах. А я ще маленька, худенька, тож їм було мало місця, тому так рано їх і народила, – каже жінка. – Коли мала гроші, то їздила до них в лікарню кожен день. І нині я би все зробила, аби мені повернули дітей.
Фельдшер нагадувала,  щоб перепеленали                   і нагодували дітей
Насправді ж, як кажуть люди, дітьми, як і всім господарством, займається хвора 72-літня мати Миколи. Та й сам чоловік не цурається ніякої роботи, і якщо тверезий, то буде прати, мити підлогу. Коли розповідав, як треба розводити для немовлят коров’яче молоко, видно було, що робив це не раз. А як вип’є, його тягне до крадіжок, за що не раз був засуджений. Мати ж, окрім пиятики, не цікавиться нічим. Нині хлів завалений брудним одягом з двійняток, який гниє в сирості.
–  Якось я вихопила з Галиної сумки півторалітрову пляшку горілки, – розповідає голова Третельницької сільської ради Ольга Верхола, – то вона приходила і плакала, щоб я віддала.
Коли народилися двійнята, горе-батьки отримали велику суму. Дуже запили, особливо жінка. Навіть коли приходили перевірки, вона або п’яна лежала, або її взагалі не було вдома. Тож малюки, коли їх забирали в лікарню, були у вкрай важкому стані. А якими ж мали родитися, розповідають селяни, якщо Галя весь день пиячила, а увечері її повезли родити. Здорова дитина кричить, якщо її щось турбує, а ці лежали тихенько – доходили.
Було таке, що фельдшер по три рази на день навідувалася, аби нагадати, що треба  нагодувати, перепеленати немовлят. А батьки ходять по селу і фотографують людей, бо у них “крута” мобілка.
– Фельдшер відвідає їх – і дзвонить до мене увечері, – каже Ольга Миколаївна. –  А я прошу: “Не розказуй мені цього на ніч, бо спати не можу”. Ми і в район повідомляли, і в лікарню, тоді приїжджали та забирали дітей на лікування.
На жаль, докричатися до матері неможливо. “Якщо я сто грамів у гостях вип’ю, це ж не значить, що я п’яниця, – ображається Галя. – Собі не куплю, а дітям – все, що треба”. На запитання, як вона довела їх до такого стану, жінка здивовано відповіла: “А от я сама до сих пір не можу зрозуміти”. Цікаво, що фельдшера до дітей, які помирали від голоду, викликав батько. До речі, і в прокуратуру та на суд обоє явились напідпитку.
Як розповів помічник прокурора Волочиського району Павло Маслюк, за весь час, що діти знаходилися у лікарні, батьки жодного разу не провідали їх. Приїхали лише раз, і то на вимогу лікарів. Назад до райлікарні немовлят супроводжувала медсестра.
– Щодо матері порушено кримінальну справу, – каже Павло Олександрович. – Крім того, за неналежне виконання посадових обов’язків прокуратура Волочиського району винесла три подання на працівників міліції, працівників районної служби у справах дітей та центру соціальних служб у справах дітей та молоді. Вирішуватиметься й питання стосовно невиконання обов’язків працівниками райлікарні, причому на рівні притягнення до кримінальної відповідальності. Вже встановлено, що районний педіатр всупереч обов’язкам жодного разу не відвідала цю родину, дітьми фактично займався фельдшер, освіта якого не дозволяє проводити контроль за ними.  
 Ліна ПОДІЛЬСЬКА,
Хмельницька область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>