Щоб хотілось і моглось

Володимир ГРИНЧУК

Володимир ГРИНЧУК

Для чоловіків лікар-андролог те саме, що для жінок гінеколог. Проте, як свідчить практика, жінки з гінекологами міцні зв’язки на все життя налагоджують, а мужчини ще й досі про свого можуть питати: “А що він лікує?” Можливо, це пов’язано з тим, що андрологія – порівняно молода галузь у медицині. Хоча дуже потрібна, бо займається не тільки такими хворобами, як простатит чи аденома, а й проблемами статевого життя та безпліддя. Про ці та інші делікатні чоловічі питання ми вирішили поговорити з лікарем-андрологом вищої категорії Луцької служби “Чоловічого здоров’я” Володимиром Гринчуком.

Найкраще для хлопчика – материнське молоко
Володимир Олександрович з  55 років загального лікарського стажу  28 віддав андрології.  Написав сім підручників і 82 роботи про чоловіче здоров’я. Але й досі гірко констатує: спеціалістів у цій галузі небагато.
– Хвороби чоловічих дітородних органів трапляються не рідше, ніж у жінок, – каже Володимир Гринчук. – Про здоров’я мужчин взагалі слід починати турбуватися тоді, коли вони у колисці лежать. Дуже потрібне для них материнське молоко. Я можу впевнено констатувати: половина  моїх пацієнтів, яких взагалі не годували груддю, мають ті чи інші порушення у статевому розвитку.  Хлопчиків змалку треба постійно водити до андролога. Стежити, чи опустилися яєчка у мошонку, як відкрилася крайня плоть, чи немає водянки, варикозів. Бо звикли – пісюнчик є, значить, усе добре. Абсолютно неправильна думка! Я колись ціною неймовірних зусиль добився дозволу оглянути хлопчиків молодших класів з десятка луцьких шкіл. Результат вразив, бо 11 відсотків від усіх обстежених мали патології: і відсутність яєчок, і фімози... До речі, у дитячій андрології брати у руки скальпель – це остання справа. Хлопчика можна вилікувати і простими масажами, якщо час не втрачений. Був колись у моїй практиці випадок. На прийом звернулася одна бездітна подружня пара. Пожалілися, що чоловіка вже більше року ударними темпами і дороговартісними препаратами лікують від безпліддя, а віз, як кажуть, і нині там... Від такого казусу плакати хочеться, бо, як виявилося, у пацієнта взагалі не було яєчок!
Лікарі радять чоловікам не ходити у тісних плавках. Чоловіча “гордість” повинна мати простір, не упрівати, але й не переохолоджуватися.  Згадайте наших дідів-прадідів: змалку в одних лише сорочках до колін бігали, а яке здоров’я мали!

Простатит – не значить імпотенція
Найбільше пацієнтів звертаються до андролога з простатитом  – запаленням передміхурової залози. Ще донедавна ця хвороба вважалася ворогом чоловіків після 40 років. Тепер же хронічний простатит мають навіть 20-річні. Біль внизу живота, у паху і крижах, нерідко свербіння, підвищена пітливість і відчуття холоду у промежині, а також коли справити малу потребу стає для чоловіка подвигом – це основні ознаки хвороби. Але братися за лікування самостійно – собі шкодити. Адже тільки спеціаліст визначить, хто винен у хворобі: інфекція, вірус чи пірнання у крижану воду після парилки.
– Простатит з’являється насамперед внаслідок інфекції, – розповідає Володимир Олександрович. – І проникнути вона може навіть з віддалених органів, скажімо, мигдалин чи зубів, уражених карієсом. Сприяє хворобі і сидячий спосіб життя чоловіка, зловживання алкоголем. Нерідко захворювання «маскується» під радикуліт, проблеми з сечовим міхурем, товстим кишечником. Колись у мене був пацієнт, який звернувся вже із задавненою формою простатиту. Дотягнув до того, що коліна почали припухати, бо звертався то до ревматологів, то до кардіологів, але все ніяк не міг зайти до уролога чи андролога. Взагалі, кожному свідомому чоловікові варто щороку проходити медичний огляд, аби не прогавити якусь хворобу.
До речі, простатит – не значить імпотенція. Це тільки у рекламі можуть могильним голосом передрікати чоловіку, що “спочатку біль, потім простатит, імпотенція і безпліддя...”. Звичайно, під час хвороби можливе зниження статевого потягу чи ерекції, але якщо пройти повний курс лікування – усе стане на свої місця.
Ще одним серйозним ударом по чоловічому здоров’ю є інфекції, які передаються статевим шляхом. Звичайна історія: в юності мав випадковий контакт з якоюсь жінкою, від якої заразився венеричною хворобою. До медиків не звертався, лікувався тим, що “бувалі” друзі нараяли. Добре, якщо усе мине. А якщо ні? І через десять років спеціалісти таки діагностують задавнену, з “бородою”, хворобу, яка позбавила можливості мати дітей.
Дітородна система непроста і включає в себе багато аспектів: гормональний, психологічний, анатомічний. Мета андролога – вилікувати чоловіка так, щоб він зміг мати дітей. Аналіз спермограми покаже цю можливість. В ідеалі сперматозоїдів має бути багато (не менше 60 мільйонів на один мілілітр), до того ж якісні (тобто рухливими мають бути 50% від кількості).
Окрема тема – скарги на імпотенцію. Володимир Олександрович зі свого багатого лікарського досвіду каже, що більшість чоловіків лікувати треба не медикаментозно, а психологічно, бо уся їхня хвороба – у голові. Тому дуже важливо піти на контакт з лікарем і розповісти усе, як на духу. От потім і виявляється, що причиною хвороби є все, що завгодно. Наприклад, перший невдалий сексуальний досвід з не дуже інтелігентною дамою, яка після контакту могла безпардонно ”ляпнути” щось на зразок: “З тебе такий коханець, як з мене балерина!”
– Секс для чоловіка – як акумулятор, зарядка для всієї системи, – пояснює лікар-андролог. – Він потрібен для здоров’я. Хоча у кожного свій індивідуальний графік, за медичними приписами мужчині від 20 до 25 років корисний секс через день. Від 25 до 35 років – не рідше одного разу на тиждень. Від 35 і старше – хоча б раз у десять днів. До речі, довге утримання загрожує чоловікам запаленнями, простатитом, а у деяких випадках і втратою потенції.   
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область

Тільки факти
– Зі 100 безплідних подружніх пар у 40% винні чоловіки, у 50% жінки і лише у 10% винні обидва.
– Найбільшу кількість дітей мав правитель Марокко, султан Мулай Ісмаїл: у 1703 році у нього було 342 дівчинки і 525 синів.
– Найстарішим батьком в історії людства став шахтар Лез Коллі (1898 – 1998). Коли йому було 93 роки і десять місяців, дружина народила йому сина.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>