І бджоляр, і дзвонар
Інокиня Софія в миру була медсестрою. Однак бажання служити Богу все ж перемогло. І тепер вона не тільки найкращий в монастирі дзвонар, але й вмілий бджоляр, доглядає за кількома вуликами.
Починається життя в монастирі після шостої години ранку. Зимова темрява ще окутує ліс, а в храмі, котрий названо на честь святителя Василія Великого, вже лине молитва. Служить в церкві ігумен Ігнатій з Чарторийського чоловічого монастиря. Є в новозбудованому храмі й свої святині – ковчег з часточками мощей святих угодників Божих та Іверська ікона Божої Матері, написана спеціально для монастиря на горі Афон, котру привіз зі святої землі митрополит Ніфонт.
Після богослужіння кожна з сестер виконує якийсь свій послух: одна носить воду, інша куховарить (а влітку, коли працюють будівельники, тут треба добряче потрудитися, щоб всіх нагодувати), третя прибирає в храмі. Тримають сестри й корову та коня. Оброблять городи. Восени ходять по гриби (а їх тут росте багато) і заготовляють соління, сушать боровички, щоб взимку було що вкинути в борщ чи суп. Біля монастиря – гарний ставочок. В ньому монахині розводять рибу. От і зараз в льоду прорубали лунки, щоб карасики дихали. А ще в цій водоймі, запримітили матушки, живуть черепахи.
– А вовки взимку тут не завивають?
– Немає. От тільки зайці є в лісі й лисиці, на яких полюють мисливці, бо часто можна почути постріли, – каже інокиня Софія. – А загалом це місце мальовниче. Коли я вперше приїхала сюди, то наступного ранку прокинулась від того, що під вікном голосно виспівували птахи...
Коли весь світ вже спить, сестри цього монастиря опівночі йдуть в храм на полуночницю. Сплять мало. Час проводять переважно в молитві й трудах. А зробити треба ще дуже багато. У планах – побудова Свято-Троїцького храму, дзвіниці, корпусів табору для дітей, облагородження території, створення умов для паломників (хоча вже й зараз приїжджим є де переночувати). Люди вирушають сюди зі своїми тривогами, болями, проблемами, шукаючи порятунку і захисту в молитві, у Бога.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО
Comments: |