Як Максим Перепелиця з Волині виграв гран-прі в україні

Максим ПЕРЕПЕЛИЦЯ читає гумореску Остапа Вишні “Ярмарок”

Максим ПЕРЕПЕЛИЦЯ читає гумореску Остапа Вишні “Ярмарок”

Із Полтави, де проходив ІІІ Всеукраїнський конкурс юних гумористів “Посміхнімось щиро Вишні”, Максим привіз статуетку богині перемоги Ніки, диплом та подарунки, а ще масу вражень. Перемозі однокласника щиро раділи учні 10-А Камінь-Каширського навчально-виховного комплексу №2 та вчителі, котрі вважають, що їхній вихованець не випадково заслужив таку винагороду. Адже на “Журавлиному балу”, коли вшановували кращих учнів школи, Максима Перепелицю відзначили у номінації “Активіст року”.

У володаря гран-прі справді доброзичлива і відкрита усмішка.
– Максиме, значить, журі конкурсу не помилилося, що твоя усмішка найкраща? – кажу.
– Можливо. Бо обидва незалежні журі – і доросле, і дитяче, були одностайними в оцінці. Але попрацювала на мене ще й публіка, яка не пошкодувала оплесків та “Браво!”
Вчителька зарубіжної літератури Людмила Пугач, яка побувала з Максимом на конкурсі, коментує:
– Голова журі, українська актриса Єлизавета Герчикова, відзначила високий інтелектуальний рівень і творчі здібності нашого переможця. А також запропонувала Максиму взяти участь у гала-концерті, який відбудеться під час зимових канікул за сприяння Міністерства освіти та Фонду обдарованих дітей.
– Важко було здобути перемогу на конкурсі? – цікавлюся.
– Важкувато. Тому що мені випало згідно з жеребкуванням виступати наприкінці. Довелося передивитися і переслухати усі виступи. А це з десятої ранку і до шостої вечора з короткою перервою на обід. Від чекання дуже розболілася голова. Але перед виходом постарався розслабитися і ні про що не думати. Коли я виступаю на сцені, то якось сам собою скидаю тягар буднів. Не раз втомишся від перевантаженої шкільної програми, а входиш в образ, то душа наче виривається на волю.
– Ти, мабуть, дуже багато репетирував свою програму перед дзеркалом? Адже у такому конкурсі не другорядну роль грає артистизм – міміка та жестикуляція гумориста.
– Звичайно. Не раз бувало так захоплюся, що мама мене зупиняє, каже: “Досить, ти скоро будеш мати від надміру емоцій зморшки”. Вона у нас лікар-кардіолог, переживає за мене.
– Максимова бабуся, Марія Гаврилівна, теж кардіолог, але найбільший шанувальник таланту онука – і не пропускає жодного його виступу на сцені, – додає вчителька Людмила Володимирівна.
– Максиме, а гумор – це твій вроджений стан душі, чи набутий талант смішити публіку?
– Швидше набутий, бо по натурі я чоловік серйозний, хоча охоче граю гумористичні ролі.
– А як “чоловіку серйозному”, що тобі найбільше до вподоби?
– Люблю заглиблюватися у філософію Стародавньої Греції. Писав наукову роботу з історії на цю тему.
– Овва! А скільки років ти працюєш у гумористичному амплуа?
– Читаю гуморески лише рік. Торік на районному конкурсі гумористів зайняв тільки друге місце.
Вчителька Людмила Пугач:
– Максим з інтелектуальної родини лікарів. Дуже відповідальний і обдарований хлопчик. І в музиці, і в образотворчому мистецтві, і в драматургії. З шостого класу грає в драматичному гуртку. Він у нас ще й комп’ютерний геній – займається комп’ютерною графікою та підбирає музичне озвучення на конкурси кмітливих та веселих. Без нього не обходиться жоден турнір КВК та шкільний захід. Особливо народні свята з масовими сценами. Бо Максим може й українську пісню заспівати, і вдало передати колорит українського села, як оце грав у сцені “Як наші діди парубкували”. А в театралізованому дійстві-фестивалі “Колядує родина” за народним звичаєм водив коня. Хлопець по закінченню школи збирається вступати у Київський інститут культури. А зараз готується до гала-концерту.
– І насамкінець, цікаво, а звідкіля таке прізвище – Перепелиця?
– Тато з Полтавщини. Там у нас є родина. А ім’я Максим мені дали тому, що якось друзі намовили тата з братом: коли у когось з них народиться хлопчик, неодмінно назвати його Максимом.
Мирослава манелюк,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>