Не так давно колишній гуртожиток, в якому я проживаю, був викуплений нами, жителями, у підприємства. На загальних зборах жильців кооперативу, який утворився, було вирішено не проводити приватизацію помешкань, оскільки для цього потрібно провести інвентаризацію всього гуртожитку, а послуги БТІ надто дорогі. Скажіть, чи справедливо відмовили мені в приватизації кімнати, у якій я проживаю, і взагалі, чи ще не пізно приватизовувати житло?
Ярослав Музичук,
м. Луцьк
Проблема приватизації гуртожитків в Україні існує вже не перший рік. Донедавна відповідно до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” кімнати в гуртожитках взагалі не підлягали приватизації. Декому вдавалась „приватизація” через зміну статусу гуртожитку (таке оновлення, очевидно, не обходилося без фінансової участі мешканців).
Щодо строків, то для приватизації державного житлового фонду продовжено термін використання житлових чеків до 31 грудня 2008 року. Традиційно цей термін вже неодноразово продовжувався.
Із метою вирішення житлової проблеми мешканців гуртожитків 4 вересня 2008 року прийнятий Закон України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” (набирає чинності з 1 січня 2009 року), який регулює питання щодо забезпечення реалізації конститу-ційного права на житло громадян, які тривалий час на законних підставах проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей. Вказаним законом якраз впроваджується можливість приватизації житла у гуртожитку.
Тому на сьогодні можливість приватизації кімнат в гуртожитку залежить від статусу вашого гуртожитку. Разом з тим, спори, що виникають при приватизації квартир (будинків) державного житлового фонду, вирішуються судом.
Comments: |