Був наймолодшим студентом
Ігор МАРКУС сьогодні
Обличчя лучанина Ігоря Маркуса читачі “Вісника і Ко” вперше побачили в останньому серпневому номері 2003 року. У публікації під заголовком “Наймолодший студент Волині” мова йшла про п’ятнадцятилітнього дослідника, який у дев’ятому класі став членом Малої Академії Наук, оскільки дуже зацікавився історією і особливо археологією. За п’ять років, які минули від знайомства тижневика з юним археологом, Ігор добряче попрацював з гранітом науки у Волинському національному університеті. Був “Студентом року-2006” у номінації “Студент – науковець-гуманітарій”. Минулого року був фіналістом конкурсу “Студент року-2007”.
Головним завданням на сьогодні для нього є вступ до аспірантури. Два іспити успішно складені. Попереду останній екзамен. І буквально за два тижні буде відомий результат. У своїх знаннях юнак впевнений.
Впродовж останнього року Ігор поєднує навчання з роботою у Волинському краєзнавчому музеї. Він виконує обов’язки завідувача відділу охорони пам’яток історії та культури.
– Археологія подарувала можливість цікаво провести п’ять років, що минули від часу публікації у “Віснику і Ко”, – зазначив Ігор. – Мені відкрилось чимало можливостей, і я радий, що багатьма скористався. Щороку їздив на розкопки у Любешівський район. Брав участь у міжнародній археологічній школі в Чернігові, у наукових конференціях по всій Україні та в Польщі, у різноманітних культурних обмінах. Через вашу газету хочу подякувати директору музею Анатолію Михайловичу Силюку, декану історичного факультету Анатолію Георгійовичу Швабу і незмінному впродовж семи років науковому керівнику Григорію Васильовичу Охріменку. Та насамперед слова вдячності адресую батькам.
Своє подальше життя Ігор планує пов’язати з наукою. Ксерокопію публікації п’ятирічної давнини у “Віснику і Ко” разом з двома дипломами Маркуса зараз можна побачити в експозиції виставки “Молодий цвіт української нації” у краєзнавчому музеї.
Микола КОМАРОВСЬКИЙ,
м. Луцьк
Фото автора