Зовнішнє незалежне тестування 2009 – що нового?

Наступного, 2009 року, я вже закінчую школу і буду вступати в інститут. Не могли б розповісти мені про умови зовнішнього тестування, чи будуть якісь зміни в порівнянні з минулим роком? Хто матиме пільги при вступі?
Олена, м. Луцьк

 

Так, буквально на днях вже затвердили умови прийому до вищих навчальних закладів у 2009 році. А Міністр освіти та науки України Іван Вакарчук офіційно оголосив про деякі нововведення. Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання вже почалася, а з 1 листопада розпочнуться пробні тестування для випускників 2008-2009 навчального року. 
Отож, результати тестів зараховуватимуться у державний атестат за шкільний курс та одночасно як вступні випробування (минулого року ще враховували бажання випускників). Скорочено також кількість дисциплін, які можна буде писати на зовнішньому незалежному оцінюванні. Минулорічний досвід показав, що випускники не хочуть складати всесвітню історію, зарубіжну літературу, економіку та основи правознавства. Тож перелік дисциплін для тестування включатиме українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, фізику, хімію, географію та іноземну мову (анг-лійська, німецька, французька та іспанська). За бажанням, учасник незалежного оцінювання може подати заявку і пройти хоч всі п’ять предметів.
Торкнулися зміни і умов вступу-2009. Вже до 1 листопада усі вузи мають затвердити правила прийому та кількість предметів, за якими будуть проводитися конкурси. Обов’язковим предметом для вступу у будь-який заклад залишається українська мова та література. Вузи, які готують фахівців з фізкультури, архітектури, журналістики, мистецтва та консерваторії мають право проводити свої творчі конкурси, проте програма з умовами має бути підготовлена за 4 місяці до початку прийому документів. Решта вузів ніяких додаткових випробувань проводити не буде. Також вже встановлено і число початку прийому документів на вступ у всі вищі навчальні заклади – 29 червня 2009 року.
Ще одне нововведення стосується пільговиків. Будуть відмінені майже усі пільги для вступників, у тому числі й для учнів підготовчих відділень вузів. Тепер право вступати поза основним конкурсом матимуть лише діти-сироти віком від 18 до 23 років, діти-інваліди, а також ті, хто підпадає під дію закону “Про підвищення престижності шахтарської праці”. Призери Всеукраїнських учнівських олімпіад зараховуватимуться за умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з кількістю балів не нижче встановленого правилами прийому мінімального рівня.
До речі
Цьогоріч до вищих навчальних закладів вступило близько 400 тисяч абітурієнтів, які на зовнішньому незалежному тестуванні набрали 124 бали і більше.
Мирослава КОСЬМІНА

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>